پیش بینی خرید ۱۱ هزار تن گندم به صورت تضمینی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از پیش بینی خرید ۱۱ هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان استان خبر داد.

جعفری رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت:عملیات خرید تضمینی گندم از کشاورزان، از ۵ اردیبهشت امسال در شهرستان نهبندان آغاز شده است.

او افزود: امسال ۱۸ هزار هکتار از اراضی استان زیرکشت گندم آبی و هزار و ۷۸۰ هکتار هم زیرکشت گندم دیم است که پیش بینی می شود در مجموع ۵۰ هزار تن محصول از آن برداشت شود.

جعفری عنوان کرد: پیش بینی می‌شود کشاورزان استان ۱۱ هزار تن گندم امسال تحویل مراکز خرید دهند و مابقی گندم برای نیاز خود کشاورزان و بذر سال آینده استفاده می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه تاکنون بیشترین تحویل گندم مربوط به شهرستان طبس با ۹۶۰ تن بوده است افزود: برداشت گندم هنوز در برخی شهرستان‌ها ادامه دارد و برخی شهرستان‌ها هم هنوز شروع نشده است.

او با اشاره به فعال بودن ۱۷ مرکز خرید گندم در خراسان جنوبی گفت: قیمت هر کیلوگرم گندم در خرید تضمینی امسال ۱۵ هزار تومان است که تاکنون حدود ۱۲ درصد مطالبات گندم کاران استان پرداخت شده است و مابقی در روز‌های آینده پرداخت می‌شود.

جعفری ادامه داد: رئیس جمهور دستوری بر بررسی مجدد قیمت خرید گندم از کشاورز داده که در صورت تصویب این موضوع، مابه التفاوت مطالبات کشاورزان استان بر اساس لیست خرید مراکز به حساب آنان واریز خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان از کشاورزان خواست مازاد گندم تولیدی خودشان را به دولت تحویل دهند تا دولت بتواند برنامه ریزی لازم را برای تأمین آرد مردم داشته باشد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار