قاضی نظام:

بهترین فیلم‌های دنیا آثار اقتباسی هستند

یک نویسنده گفت: بهترین فیلم‌های دنیا آثار اقتباسی هستند، باید اصول اولیه فیلمنامه نویسی را فرا بگیریم و دست به نوآوری و خلاقیت بزنیم.

علی اکبر قاضی نظام با بیان اینکه فیلمنامه با یک آشفتگی آغاز می‌شود و با تعدیل به پایان می‌رسد، گفت: برای تمرین بیشتر فیلمنامه نویسی خوب است قصه‌های کوتاه از نویسندگان بزرگ انتخاب کنیم و آن را تبدیل به فیلمنامه‌های درخشان کوتاه کنیم و تا زمانی که چندین فیلمنامه کوتاه درخشان ننوشتیم بهتر است از نگارش فیلمنامه بلند پرهیز کنیم.

وی با بیان اینکه بهترین فیلم‌های دنیا آثار اقتباسی هستند، افزود: باید اصول اولیه فیلمنامه نویسی را فرا بگیریم و بعد از آن بتوانیم در روند نگارش فیلمنامه دست به نوآوری و خلاقیت بزنیم و از یاد نبریم که طرح داستانی قوی و خوب اهمیت بسزایی در نگارش فیلمنامه خوب دارد.
قاضی نظام خاطرنشان کرد: از اینکه برای طرح داستانی وقت و انرژی بسیاری بگذاریم نباید خسته شویم و باید سعی کنیم به یک طرح خوب و استادانه برسیم که هم از انسجام برخوردار باشد وهم از تداوم به اوج و نتیجه برسد.

وی با بیان اینکه صحنه کوچکترین واحد فیلمنامه است، گفت:صحنه را تغییر مکان و گذشت زمان ایجاد می‌کند هر صحنه باید حداقل اطلاعات کوچکی به ما بدهد و داستان را جلو ببرد و به هیچ وجه صحنه نباید بدون اطلاعات باشد.

قاضی نظام در پایان بیان داشت: بزرگان سینما می‌گویند هنر فیلمنامه نویسی در گزینش و تنظیم صحنه هاست.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.