کلنگ احداث میدان میوه و تره‌بار کوهچنار به زمین زده شد

آیین کلنگ زنی میدان میوه و تره بار و مجتمع صنفی شهرستان کوهچنار با وسعت ۲۵ هزارمتر مربع، با حضور معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس برگزار شد.

محمد فرخ زاده در آیین کلنگ زنی میدان میوه و تره بار و مجتمع صنفی شهرستان کوهچنار گفت: با توجه به اینکه در شهرستان کوه چنار جاده ترانزیتی وجود داشت جای خالی صنایع و صنعت در این شهرستان وجود داشت.

به گفته معاون استاندار فارس، این پروژه ۲۵ هزارمتر مربع وسعت دارد و در ۱۴ ماه ساخته خواهد شد و به گفته سرمایه گذار ۵۰۰ شغل مستقیم و غیر مستقیم ایجاد خواهد کرد.

او با اشاره به عبور و مرور روزانه حدود ۲۰ هزار خودرو در روز‌های عادی از جاده ترانزیتی کوهچنار، گفت: این تعداد تردد در روز‌های پیک تردد به ۶۰ هزار خودرو می‌رسد که نشان می‌دهد ایجاد مجتمع‌های صنفی با وجود ظرفیت‌هایی که این شهرستان به ویژه در حوزه مرکبات دارد، سبب رونق خواهد شد.

جانشین استاندار فارس در شورای توسعه گردشگری تاکید کرد: این مجموعه دارای امکانات مجتمع بین راهی همانند اقامتگاه، رستوران و تامین سوخت نیز است.

فرخ زاده با اشاره به اینکه با استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری می‌تواند در منطقه اشتغال مولد ایجاد کند، گفت: این پروژه فتح باب خیر است تا در سالی که به نام رشد تولید و مهار تورم نامگذاری شده است شاهد رونق اقتصادی در سطح شهرستان کوهچنار باشیم

معاون استاندار فارس بر لزوم اهمیت دادن به استعداد‌های منطقه همچون درصد بالای تولید مرکبات و انجیر تاکید کرد.

او با اشاره به استفاده از ظرفیت احداث هنرستان در جوار صنعت، گفت: با راه اندازی این هنرستان‌ها می‌توانیم افراد جوان و جویای کار در حوزه صنعت را آموزش دهیم تا زمینه را برای تقویت اشتغال زایی فراهم نماییم.

به گفته فرخ زاده کوهچنار منطقه‌ای مستعد برای سرمایه گذاری از طریق ایجاد تعاونی است؛ چرا که با استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها برای تحقق اشتغال و تجمیع ریز سرمایه از سطح جامعه، اشتغال و تولید مولد ایجاد می‌گردد که این کار منجر به رشد و اقتصاد منطقه خواهد شد.

 این مقام ارشد درحوزه گردشگری استانداری فارس با دعوت از سرمایه گذارانی که در توسعه منطقه اثر گذار هستند افزود: توجه به حوزه سرمایه گذاری به صورت ویژه و تمام وقت در استان با برگزاری جلسات کارگروه رفع موانع تولید و سرمایه گذاری و صادرات و شورای راهبردی و اقتصادی به صورت دائمی درحال انجام است.

 فرخ زاده از راه اندازی دفتر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری استان فارس در کشور عمان خبر داد و گفت: این دفتر می‌تواند یک دروازه برای توسعه ارتباطات با کشور‌های عربی باشد و در آینده توسعه روابط درسطح ملی را رقم بزند

به گفته او با استفاده از این دفتر سرمایه گذاری بازار‌های هدف در کشور‌های حوزه خلیج فارس تعریف می‌شود

 فرخ زاده با اشاره به اینکه استان فارس به عنوان استان معین برای ارتباط با کشور‌های حوزه خلیج فارس انتخاب شده است یادآوری کرد بزودی تیمی اقتصادی از استان فارس به کشور عمان و قطر خواهند رفت تا زمینه برای فعالیت‌های اقتصادی با کشور‌های همسایه فراهم گردد.

معاون استاندار فارس در پایان از هر دو سرمایه گذار قطری و ایرانی تقدیر و تشکر کرد.

او توضیح داد: سرمایه گذار ایرانی پیش از. این در کشور قطر کارمند سفارت ایران بوده و با یکی از سرمایه گذاران آن کشور پروژه این مشترک را آغاز کرده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار