نام‌نویسی هزار و ۱۵ نفر درطرح نهضت ملی مسکن سیستان و بلوچستان

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: هزار و ۱۵ نفر در این استان برای دریافت تسهیلات خود مالکی طرح نهضت ملی مسکن نام‌نویسی کردند.

 ابوالفضل مهدیار با بیان اینکه بیشترین ثبت نام کنندگان خودمالکین با ۹۶۷ نفر به شهرستان زاهدان اختصاص دارد گفت: در قالب این طرح میزان تسهیلات پرداختی به هر واحدطبق شرایط از قبل تعیین شده ۳۵۰ میلیون تومان برای مرکز استان و ۳۰۰ میلیون تومان برای سایر شهرستان‌ها بوده که براساس پیشرفت فیزیکی طرح در چهار گام به متقاضیان پرداخت می‌شود.

وی با اعلام اینکه کارمزد این تسهیلات ۱۸ درصد و دوره بازپرداخت آن ۲۰ ساله است، افزود: در این طرح خودمالکان برای اخذ تسهیلات ساخت نیازی به سپرده گذاری و یا خرید اوراق ندارند و هیچ‌گونه شرایط دیگر از قبیل مالکیت شخصی و دولتی، تاهل و شرط سکونت نیاز نبوده و پرداخت اقساط در صورت درخواست متقاضی پلکانی نیز می‌شود.

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ثبت نام برای اخذ تسهیلات خودمالکین در استان همچنان ادامه دارد، افزود: هم استانی‌های گرامی می‌توانند در سایت سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به آدرس https://saman.mrud.ir ثبت نام کرده و از این فرصت استفاده کنند.

وی با بیان اینکه خود مالکین می‌توانند با داشتن پروانه ساختمانی زمین مورد نظر جهت دریافت وام اقدام کنند، گفت: در این نوع از تسهیلات، بررسی فرم «ج» و سابقه مالکیت و استفاده از تسهیلات یارانه‌ای مطرح نیست.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار