نیروی هوایی آلمان در نظر دارد ۶۰ فروند بالگرد غول پیکر چینوک از آمریکا خریداری کند.

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) یک نهاد رئالیستی در طول جنگ سرد به منظور مهار بلوک شرق به رهبری اتحاد جماهیر شوروی بود که کارایی خود را پس از فروپاشی این اتحاد از دست داد. همین امر سبب شد اعضای اروپایی این ائلاف نظامی هزینه‌های دفاعی خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. با این حال، جنگ اوکراین بار دیگر اهمیت تقویت حوزه دفاعی را برای کشور‌های اروپایی برملا ساخت. 

به گزارش خبرگزاری رویترز، اینگو گرهارتز، فرمانده نیروی هوایی آلمان امروز (جمعه) اعلام کرد با خرید ۶۰ فروند بالگرد غول پیکر چینوک از آمریکا، آلمان تبدیل به دومین قدرت بالگردی سازمان ناتو خواهد شد. 

براساس برنامه ریزی‌های انجام شده، برلین قرار است ۶۰ فروند بالگرد نظامی چینوک را از شرکت بوئینگ آمریکا خریداری کند. ارزش این قرارداد ۸ میلیارد یورو است که شامل تجهیزات نگهداری و قطعات یدکی می‌شود. بدین ترتیب پس از آمریکا، آلمان به دومین ارتش قدرتمند در ناتو از منظر تجهیزات بالگردی تبدیل می‌شود. 

درپی نگرانی‌ها پیرامون جنگ اوکراین، برلین در نظر دارد ۵۰ فروند بالگرد چینوک را در شرق این کشور و در پایگاه هولزدورف مستقر کند. همچنین یک هزار نظامی اضافی آلمانی نیز در این پایگاه مستقر می‌شوند. 

نیروی هوایی آلمان تاکید دارد پایگاه هولزدورف نقشی کلیدی برای امنیت کشور دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۱ ۲۰ مرداد ۱۴۰۲
هلکوفتر مایه پیشرفت نیس نوشک نقطه زن مایه قدرت هه
Iran (Islamic Republic of)
فلفل
۱۵:۵۵ ۲۰ مرداد ۱۴۰۲
مرحوم رفسنجانی در یک سخنرانی میگفت آلمان و ژاپن نظامی گری و هزینه های نظامی را کنار گذاشتند که پیشرفت کردند !
یعنی آن مرحوم نمی‌دانست هر دو کشور جزو ده کشور اول جهان از لحاظ هزینه های نظامی هستند ؟؟!!!!!
آخرین اخبار