دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه:

رهاسازی آب به سمت دریاچه ارومیه به زودی آغاز می‌شود

معتمدیان گفت: رهاسازی آب به سمت دریاچه ارومیه به زودی آغاز می‌شود و دستگاه‌های متولی امر قرق مسیر‌های رسیدن آب به دریاچه را به دقت انجام داده و پایش کنند.

 محمدصادق معتمدیان، استاندار آذربایجان غربی و دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه روز یکشنبه در کارگروه استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه با تاکید برافزایش مراقبت‌ها و پایش‌ها در این زمینه افزود: از هر اقدام عملیاتی و مرتبط با احیای دریاچه ارومیه حمایت و استقبال می‌شود.

وی ادامه داد:رهاسازی آب به سمت دریاچه ارومیه به زودی آغاز می‌شود و لازم است دستگاه‌های متولی امر از جمله محیط زیست، سازمان آب منطقه‌ای و منابع طبیعی قرق مسیر‌های رسیدن آب به دریاچه را به دقت انجام داده و پایش کنند.

وی با اشاره به اینکه تردد برخی خودرو‌ها بر سطح نمکی دریاچه ممنوع است، اظهار کرد: لازم است که در زمینه تردد خوردو‌ها در محدوده دریاچه ارومیه تدابیر لازم به کار گرفته شود تا آسیبی به سطح نمکی آن نرسد.

وی، اجرایی کردن سیاست و برنامه‌های اجرایی ۲۶ گانه مصوبات کارگروه احیای دریاچه ارومیه را از برنامه‌های مهم احیای دریاچه عنوان کرد و ادامه داد: تغییر الگوی کشت، کاهش مصرف آب در اراضی، مکانیزه کردن آبیاری، توسعه کشت گلخانه‌ای از جمله مواردی است که باید در این خصوص تمهید شود.

در این جلسه اعضای این کارگروه اعم از محیط زیست، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، آب منطقه‌ای و هواشناسی و سایر اعضا به ارائه گزارش در زمینه شرایط موجود، پیش رو و نیاز‌ها پرداختند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.