وحدت، ایمان و معنویت رمز پیروزی رزمندگان در دفاع مقدس بود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: رمز پیروزی در دوران دفاع مقدس اتکای رزمندگان به ایمان و باور درونی، وحدت و اطاعت‌پذیری بی‌چون‌ و چرا از امام امت بود.

 محمد کرمی   در همایش سراسری تجلیل از پیشکسوتان جهاد و مقاومت در حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس، ملت بزرگ ایران و رزمندگان دلیر اسلام با رهبری امام راحل و توکل بر خداوند و باورداشتن به اعتقادات، انسجام ملی، ایثار و شهامت، نثار مال و جان با یک شناخت عمیق برای رضایت الهی به میدان رزم و کارزار آمدند و در جبهه حق علیه باطل در دشواری‌های جنگ از حریم اسلام و انقلاب صیانت کردند.
وی افزود: در دوران دفاع مقدس همه مردم بدون چشم داشت پای‌کار آمده بودند و هر کسی هر چیزی در زندگی داشت بخشی از آن را به جبهه حق علیه باطل تقدیم می‌کرد که این امر نشان‌دهنده انسجام و وحدت واقعی مردم در آن دوران بود.
استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: شهیدان آن زمان با یک شناخت عظیم پا به میدان گذاشته بودند، احساسات و تبلیغ پشت این حضور نبود؛ بلکه با شناخت کافی از میدان و برای رضای الهی پای‌کار آمده بودند.

تبیین نگاه توحیدی شهدا ضرورت جامعه امروزی

وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس دوران جبهه دانشگاه بود، عنوان کرد: دوران دفاع مقدس محل خودسازی و خروج انسان‌های وارسته و باتقوا بود که در سخت‌ترین شرایط مقابل دشمنان ایستادند.

کرمی خاطرنشان کرد: با بررسی عملیات‌های مختلف در آن زمان متوجه حجم سنگین آتش دشمن می‌شدیم؛ اما رزمندگان ما به خدا ایمان و باور داشتند که همین اراده قوی و باور به خدا همواره سبب موفقیت آنها می‌شد.
وی اذعان کرد: امروز ما هم اگر به دنبال سرعت گرفتن کارهایمان هستیم باید با فرهنگ قرآنی پیش برویم چرا که کسی که تسلیم محض فرمان الهی باشد در اوج عزت و آزادگی خواهد بود.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه دشمن همواره در صدد ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه است اگر با نگاه توحیدی در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی کار کنیم در همه صحنه‌ها موفق خواهیم شد.
وی افزود: ملت بزرگ ما و رزمندگان اسلام با توکل به خداوند و با تاسی از قیام حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با فرهنگ قرآنی و با نگاه توحیدی توانستند در دوران دفاع مقدس به موفقیت برسند و در شرایط کنونی اگر همان اراده‌های قوی و باورهای دینی باشد، به آسانی مشکلات مردم و جامعه حل خواهد شد.
کرمی ادامه داد: خدمت به مردم با کار و تلاش و کوشش مستمر و تقویت روحیه ایثار و از خودگذشتگی میسر بوده، همگان باید خود را در محضر خدا ببینیم.

وحدت کلمه و ایمان به خدا رمز پیروزی در دفاع مقدس
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در ادامه این همایش اظهار کرد: اقشار مختلف جامعه در آن دوران نقش‌آفرینی داشته‌اند و تمام نیروهای مسلح و تلاشگران عرصه بسیج، سپاه و ارتش با همه ظرفیت و توان خود به میدان آمدند و در نتیجه آن مقاومت و ایستادگی‌ها توانستند بر دشمنان پیروز شوند.
سردار احمد شفائی افزود: ویژگی شاخص رزمندگان در هشت سال جنگ تحمیلی خودباوری، اعتقاد به وجود مقدس خداوند و نصرت الهی بود، بر همین اساس شاهد شکست در جبهه دشمن، و عزتمندی و سربلندی در جبهه اسلام بودیم.

وی ادامه داد: در ادوار مختلف از دوران دفاع مقدس گرفته تا امروز شاهد ددمنشی‌های نظام سلطه و سران استکباری برای ضربه‌زدن به ملت و کشور بزرگ ایران هستیم این دشمنی‌ها همچنان ادامه دارد، اما به برکت حمایت‌های الهی، توصیه‌های امام راحل، رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری، خون مطهر شهیدان، عقلانیت و بصیرت ملت و مسوولان مؤمن و انقلابی به دستاوردهای عظیمی رسیدیم که راهبرد مهم آن مقاومت و پایداری، عزت و استقلال است.
فرمانده سپاه سلمان بیان کرد: هم اکنون در جنگ ترکیبی دشمنان باید با شناخت و آگاهی به میدان نبرد و کارزار وارد شویم و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های دوران دفاع مقدس، تقویت روحیه ایستادگی، ماندن در صحنه، کار و تلاش، حفظ وحدت و همگرایی و انجام خدمات صادقانه بتوانیم با ترفندهای دشمنان مقابله کنیم.

هفته دفاع مقدس فرصتی ارزشمند برای تبیین فرهنگ ایثار و شهادت
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سیستان و بلوچستان نیز در ادامه بیان کرد: دوران دفاع مقدس، عرصه تجلیل از رشادت‌ها و دلاورمردی‌های رزمندگان اسلام، شهیدان، جانبازان و ایثارگرانی است که جانانه از ارزش‌های والای اسلامی و انقلابی و مرزهای میهن صیانت کردند.
سردار غلامرضا جعفری بیان کرد: هفته دفاع مقدس فرصتی ارزشمند برای تبیین فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی ظرفیت‌های هشت‌ساله جنگ و تجلیل از رشادت‌های نیروهای فداکار ایران سربلند است.
وی گفت: دفاع مقدس، عرصه نبرد اسلام و کفر و جبهه حق علیه باطل بود و هم اکنون نیز در جنگ ترکیبی دشمنان شاهد موفقیت‌های فرزندان این آب‌وخاک در جبهه مقابله با دشمنان هستیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار