فرمانده سپاه کازرون خبر داد؛

اجرای ۴۳۵ برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در کازرون

فرمانده سپاه کازرون گفت: به مناسبت هفته دفاع مقدس در سطح شهرستان، ۴۳۵ برنامه در قالب‌های مختلف از سوی پایگاه‌های مقاومت بسیج اجرا می‌شود.

سرهنگ پاسدار حسین حیاتی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان کازرون در نشست خبری گرامیداشت چهل و سومین سالگرد هفته دفاع مقدس و هزار و ۳۰۰ شهید شهرستان کازرون بیان کرد: دفاع مقدس یک گنجینه است و باید از آن به خوبی در جهت انتقال به همه نسل‌های کشور استفاده کرد.

 او ادامه داد: مردم در همه قشر‌ها و سن و سال‌ها بخصوص جوانان به فرمان حضرت امام خمینی (ره) در مقابل دشمنان به پا خواستند و با جان فشانی و ایثارگری‌ها برگ زرینی در تاریخ رقم زدند. فرمانده سپاه شهرستان کازرون افزود: سند افتخار دفاع مقدس بر پیشانی ملت ایران می‌درخشد و هر ساله در آستانه هفته دفاع مقدس با دبیری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و شناختن به نسل‌ها برنامه‌هایی پیش بینی شده که با تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری در محور‌های مختلف اجرا می‌شود.

 او بیان کرد: شعار هفته دفاع مقدس امسال ما متحدیم است که به خاطر همزمانی با حلول ماه ربیع الاول و هفته وحدت برای مقابله با جنگ ترکیبی علیه انقلاب و اسلام به بهترین نحوه ممکن برنامه‌ها اجرا می‌شود.

 سرهنگ حیاتی تصریح کرد: در سطح شهرستان ۴۳۵ برنامه در قالب‌های مختلف توسط پایگاه‌های مقاومت بسیج در هفته دفاع مقدس اجرا می‌شود که ۴۲ برنامه شاخص محوری شهرستانی و ۳ برنامه شاخص کشوری پیش بینی شده که در سطح شهرستان کازرون نیز انجام خواهد شد.

 او به برنامه‌های هفته مقدس در کازرون پرداخت و یادآور شد: برنامه‌های هفته دفاع مقدس در سطح شهرستان کازرون با محوریت جهاد تبیین، عفاف و حجاب، رهروان شهدا در قالب دیدار از خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان بالای ۷۰ درصد، تجمع بزرگ جوانان گام دوم انقلاب اسلامی، غباروبی گلزار شهدا در شهرستان و بخش ها، برگزاری یادوار‌های شهدا و جشن ها، زنگ انقلاب، نهضت خاطره گوئی در سطح مساجد و مدارس است که توسط بسیجیان کازرونی اجرا خواهد شد.

 فرمانده سپاه شهرستان کازرون به محور قرار دادن مساجد در همه برنامه‌ها اشاره کرد و گفت: توجه به مساجد و محور قرار دادن آن در همه برنامه‌ها باعث در امان ماندن جوانان، جامعه و انقلاب در برابر برنامه‌ها دشمنان می‌شود.

او به نقش شهرستان کازرون در ۸ سال دفاع مقدس پرداخت و ادامه داد: این شهرستان با تقدیم هزار و ۳۰۰ شهید، ۲ هزار و ۳۰۰ جانباز و داشتن ۱۳ هزار رزمنده و ایثارگر به تبعیت جمعیت خود در دوران دفاع مقدس، نقش پررنگ در دفاع از انقلاب داشته است که باید روایتگران جنگ خاطرات را به خوبی برای نسل‌های بعد از جنگ تبیین کنند.

سرهنگ حیاتی، هفته دفاع مقدس را یک فرصت بسیار خوب و استثنائی دانست تا خدمات و دستاورد‌های انقلاب اسلامی و همچنین فرهنگ دفاع مقدس را به نسل‌های جدید انتقال دهیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار