نواب اولین معبر پر ترافیک تهران در روز اول مهر شد/ پرداخت عوارض عادلانه‌تر در طرح ترافیک جدید

مدیر مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران گفت: سال گذشته مناطق ۵ و ۶ و ۱ بیشترین ازدحام ترافیک را داشتند و امروز هم نواب اولین معبر پرترافیک تهران شد.

صوری، مدیر مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران صبح امروز در جلسه ستاد استقبال از مهر تهران با تحلیل آمارهای سال گذشته با بیان اینکه طبق روال سال‌های گذشته اولین معبری که در ماه مهر ترافیک شده بزرگراه نواب است، گفت: وضعیت ترافیک در هفته اول مهر سال گذشته بر این اساس است که با توجه به تعطیلات هفته اول خیلی درگیر ترافیک نبوده است و عمده شلوغی ها مربوط به هفته دوم بوده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته مناطق ۵ و ۶ و ۱ بیشترین ازدحام ترافیک را داشتند، ادامه داد: بررسی‌ها نشان داد که نقص فنی خودرو مثل سال قبل بیشترین نقش را در ترافیک داشته است. اما باتوجه به کم بودن بارندگی بعید است که امسال مانند سال پیش باران معابر را دچار ترافیک کند. بیشترین تصادفات سال گذشته در منطقه ۵ ،۲ و ۱۰ بوده است.

پرداخت عوارض عادلانه‌تر در طرح ترافیک جدید در ۶ماه دوم سال

مجتبی شفیعی مدیرعامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران نیز در حاشیه جلسه ستاد استقبال از مهر با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اقداماتی در طول ۲ ماه گذشته در حوزه حمل و نقل عمومی و کنترل ترافیک شهری انجام شده که متولیان در جلسه مذکور در حال ارائه گزارش در این زمینه هستند، گفت: یکی از ایده‌هایی که کلیات آن در شورای عالی ترافیک شهر تهران به تصویب رسید بازنگری روش مدیریت محدوده طرح ترافیک تهران بود که در این ایده پرداخت عوارض عادلانه‌تر می‌شود. 

وی با بیان اینکه در حالی  که طبق روال گذشته پرداخت عوراض صرفا فقط در ورود و خروج به طرح و  نوع معاینه فنی و ساعت ورود به طرح بود، اما روش درست باید آن باشد که علاوه بر موارد مذکور، میزان پیمایش خودرو در میزان پرداختی شهروندان تاثیرگذار باشد، اظهار کرد: شورای ترافیک شهر تهران برای سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تکلیفی را محول کرده که در ۶ ماهه دوم سال مطالعات بستر عادلانه تری را برای ورود به طرح ترافیک و میزان پیمایش در آن آماده کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۳۵ ۰۳ مهر ۱۴۰۲
علت رو برین از سازنده تونل نیم میلیارد دلاری توحید بپرسین
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۳۸ ۰۱ مهر ۱۴۰۲
ترافیک نواب شاهکار تونل توحیده