ایران کشوری تاثیرگذار در دنیا

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای ارتش در غرب کشور با اشاره به توانمندی بالای ایران اسلامی، گفت : امروز از نظر توان و آمادگی نیرو‌های مسلح از مرز بازدارندگی عبور کرده و به عنوان کشوری تاثیرگذار در دنیا مطرح هستیم.

امیر سلیمان طاهری فرمانده قرارگاه منطقه‌ای ارتش در غرب کشور امروز (سوم مهر) در جمع خبرنگاران، از دوران دفاع مقدس به عنوان گنجینه‌ای ارزشمند یاد کرد و گفت : دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب از آغازین روز‌های پیروزی انقلاب اسلامی تمام تلاش خود را برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی به کار گرفتند و در شرایط کنونی باید با جهاد تبیین، جامعه به ویژه جوانان را در جریان دشمنی‌های آن‌ها بگذاریم.

وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس با دست خالی در برابر یک ائتلاف بین المللی ایستادیم و اجازه ندادیم یک وجب از خاک کشور به بیگانگان واگذار شود، عنوان کرد: در حالی در دوران دفاع مقدس از کیان ایران اسلامی حراست کردیم که به گواهی تاریخ در ۲۰۰ سال گذشته قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در هر جنگی قسمتی از خاک ایران اسلامی به بیگانگان واگذار شده بود.

طاهری ادامه داد: در سال‌های دفاع مقدس در حالی در برابر دشمنان ایستادگی کردیم که صدام اعلام کرده بود اگر ایرانی‌ها بتوانند خرمشهر را از ما پس بگیرند، کلید بصره را به آن‌ها خواهم داد.

وی افزود: در دروان دفاع مقدس با تکیه بر رمز "ما می‌توانیم" در برابر دشمنان ایستادگی کردیم و بر مبنای همین رمز هم تجهیزات دفاعی خود را به روز کرده ایم.

طاهری با اشاره به توانمندی بالای ایران اسلامی، گفت: امروز از نظر توان و آمادگی نیرو‌های مسلح از مرز بازدارندگی عبور کرده و به عنوان کشوری تاثیرگذار در دنیا مطرح هستیم. وقتی رئیس جمهور ما در سازمان ملل قرآن کریم را در دست گرفته و سخنرانی می‌کند، یعنی در اوج اقتدار قرار داریم.

وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس به ما سیخ خاردار هم برای دفاع از خودمان نمی‌دادند، گفت: امروز به برکت از خودگذشتگی شهدا و رزمندگان در دوران دفاع مقدس به یک کشور قدرتمند در حوزه‌های مختلف در منطقه و دنیا تبدیل شده ایم و کشور‌های دیگر برای خرید سلاح و تجهیزات نظامی از ما به صف شده اند.

وی ادامه داد: امروز به جایی رسیده ایم که جواب فشنگ دشمنان را با موشک می‌دهیم و در معادلات بین المللی تاثیرگذار هستیم و هر کشوری که به ما چشم طمع داشته و یا دست به سوی ما دراز کند، چشمش را کور و بازویش را قطع خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: دشمنان امروز به این درجه از یقین رسیده‌اند که توان مقابله با ما از طریق جنگ سخت را ندارند و نمی‌توانند مقابل ما صف آرایی کنند، لذا روی جنگ ترکیبی کار کرده و دل‌ها و افکار جوانان ما را نشانه گرفته‌اند.

طاهری به حراست ارتشیان از مرز‌های کشورمان هم اشاره کرد و ادامه داد: هم اکنون به صورت ۲۴ ساعته مرز‌های غرب کشور را رصد کرده و هیچ تهدیدی در منطقه نداریم.

ارشد نظامی ارتش در غرب کشور اشاره‌ای هم به انجام عملیات پاکسازی مین در مرز‌ها از سوی ارتش داشت و گفت: هم اکنون عملیات‌های پاکسازی به میزان بیش از ۹۸ درصد در مرز‌ها صورت گرفته است .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار