آمادگی کامل برای تامین گاز مورد نیاز مردم در فصل سرما

سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه از آمادگی کامل برای تامین گاز مورد نیاز مردم در فصل سرما خبر داد و پیش‌بینی کرد، مصرف گاز امسال کرمانشاه نسبت به سال قبل ۱۰ درصد بیشتر شود.

ناصر حسینی سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه با اشاره به پیش‌بینی‌ها مبنی بر شروع زودهنگام بارش‌ها و به تبع آن احتمال زودتر سرد شدن هوا در پاییز امسال، گفت : در همین راستا آمادگی کامل برای تامین سوخت فصل سرمای مردم وجود دارد و تعمیرات اساسی که نیاز بوده را قبل از شروع سرما انجام داده ایم.

وی یادآور شد: اکنون در بخش زیرساخت‌ها، ایستگاه‌ها، تعمیر و نگهداری خطوط و... مشکلی نداریم و در برخی مناطق که در سنوات گذشته نواقصی وجود داشته، خطوط تقویت شده است.

حسینی با بیان اینکه در بخش خانگی مشکلی برای تامین گاز وجود ندارد، تاکید کرد: تنها دغدغه ما این است که بتوانیم سوخت بیشتری را در اختیار صنایع قرار دهیم تا مصرف سوخت مایع کاهش یابد که این امر هم بلحاظ زیست محیطی و هم اقتصادی بسیار به صرفه خواهد بود.

وی همراهی و صرفه‌جویی مشترکین بخش خانگی را برای مدیریت مصرف گاز ضروری اعلام کرد و ادامه داد: در پیک فصل سرمای گذشته میزان مصرف گاز روزانه کرمانشاه به حدود ۱۷ میلیون مترمکعب در روز نیز رسید که چنانچه مصرف صنایع بزرگ را نیز به آن اضافه کنیم، عددی نزدیک به ۲۲ میلیون مترمکعب در روز مصرف داشتیم.

سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه از افزایش حدود ۲۵ هزار مشترک گاز جدید از سال گذشته تاکنون در استان خبر داد و پیش‌بینی کرد با افزایش تعداد مشترکین، مصرف گاز نیز امسال نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد بیشتر شود.

حسینی از وجود حدود ۶۸۴ هزار مشترک گاز در استان کرمانشاه یاد کرد که حدود ۲۲۰۰ مورد آن‌ها صنعتی بوده و مابقی خانگی، تجاری، عمومی، آموزشی و ... هستند.

وی گفت: بخش خانگی بیش از ۷۰ درصد مشترکین گاز را به خود اختصاص می‌دهد و صرفه‌جویی در این بخش کمک بسزایی به مدیریت مصرف گاز خواهد کرد .

برچسب ها: اداره گاز ، گازرسانی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار