افزایش ۴۹ درصدی جوجه‌ریزی واحد‌های مرغ گوشتی در آذربایجان‌غربی

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: میزان جوجه‌ریزی واحد‌های مرغ گوشتی استان با پنج میلیون و ۱۳۵ هزار قطعه در مقایسه با جوجه‌ریزی پارسال از افزایش ۴۹ درصدی برخوردار است.

خسرو شهبازی رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: جوجه ریزی شش ماهه اول سال به تعداد ۲۸ میلیون و ۷۲۵ هزار و ۹۱۸ قطعه بوده که در مقایسه با ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۱ از افزایش ۲۳ درصدی برخوردار است.

وی اضافه کرد: با توجه به ابلاغ سیاست‌های وزارت جهادکشاورزی مبنی بر افزایش میزان جوجه‌ریزی در واحد‌های مرغ گوشتی به تعداد ۵.۴ میلیون قطعه در ماه برای این استان، میزان جوجه ریزی در مرداد و شهریور ماه حاکی از تحقق ۹۵ درصدی برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی در این استان است.

شهبازی با بیان اینکه نیاز استان و استان‌های همجوار ۴ میلیون قطعه جوجه در ماه است، افزود: در ماه بیش از یک میلیون قطعه میزان تولید افزایش یافته و سعی می‌شود تا در تامین نیاز بازار کمبودی وجود نداشته باشد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه در صورت مازاد بودن تولید مرغ شرکت پشتیبانی امور دام آماده خریداری و ذخیره گوشت مرغ است، اضافه کرد: متوسط مصرف سرانه گوشت مرغ کشور ۲۴ کیلوگرم در نظر گرفته شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار