از همسرکشی در جهرم تا کلاهبرداری ۴۰ میلیارد ریالی در داراب

مهم‌ترین حوادث ۳ مهرماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

مهم‌ترین حوادث روز دوشنبه ۳ مهرماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

کلاهبرداری ۴۰ میلیارد ریالی در داراب

فرمانده انتظامی داراب از دستگیری فردی که با جعل مبایعه نامه و فروش مال غیر ۴۰ میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

سرهنگ علیرضا نوشاد فرمانده انتظامی داراب اظهار کرد: در پی مراجعه چند نفر از شهروندان به مراجع قضایی و انتظامی مبنی بر اینکه فردی با وعده فروش خودرو سبک و سنگین از آنان کلاهبرداری کرده است، بلافاصله موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

او افزود: در این رابطه، کارآگاهان پلیس آگاهی با بررسی‌های همه جانبه و اقدامات اطلاعاتی مطلع شدند، متهم با انتشار تصاویر خودرو‌های سبک و سنگین دیگران در سایت دیوارو فروش آن‌ها زیر قیمت بازار و تنظیم مبایعه نامه‌های سوری اقدام به ۴۰ میلیارد ریال کلاهبرداری از شهروندان در شهرستان داراب، شیراز و فسا کرده است.

فرمانده انتظامی داراب تصریح کرد: ماموران با انجام اقدامات فنی و هماهنگی قضایی متهم را در عملیاتی غافلگیرانه در این شهرستان دستگیر کردند.

سرهنگ نوشاد با بیان اینکه متهم در بازجویی اولیه به کلاهبرداری ۴۰ میلیاردی از شهروندان اعتراف کرد، به شهروندان توصیه کرد قبل از انجام هرگونه معاملات ضمن اطمینان لازم از مالکیت فروشنده خودرو، برای انعقاد قرار داد حتما از طریق مراجع قانونی و صنفی مربوطه اقدام کنند. 

مامور قلابی با ۸ میلیارد ریال سرقت روانه زندان شد 

 رئیس پلیس آگاهی فارس از دستگیری سارق سابقه‌دار در شیراز که تحت عنوان مامور آگاهی اقدام به سرقت ۸ میلیارد ریال وجه نقد از شهروندان کرده بود، خبر داد.

سرهنگ کاووس حبیبی رئیس پلیس آگاهی فارس اظهار کرد: در پی وقوع سرقت‌های متعدد تحت پوشش ماموران پلیس آگاهی از شهروندان، با توجه به اهمیت ویژه موضوع، رسیدگی به پرونده در اختیار کارگاهان پایگاه جنوب قرار گرفت.

او افزود: پرونده‌های تجمیع شده بررسی و با دقت نظر بالا بازخوانی و مشخص شد که سارقان در گروه‌های ۲ و ۳ نفره با استفاده از خودرو‌های سمند و تیبا تردد و عموماً در حاشیه شهر و در تاریکی شب جلوی افرادی که اغلب اتباع بیگانه و مسن هستند را گرفته، ضمن معرفی خود تحت عنوان مأموران پلیس آگاهی، اطلاعات و مواد مخدر از افراد بازرسی بدنی انجام، و کارت بانکی آنان را به همراه رمز گرفته و بدون اینکه مالباخته متوجه شود کارت بانکی مالباخته را با کارت بانکی که شبیه آن باشد جابه‌جا و تحویل او می‌داده‌اند و سپس اقدام به برداشت وجه از کارت مالباخته می‌کردند.

دستبند بر دست متهم

رئیس پلیس آگاهی استان فارس گفت: کاراگاهان با انجام اقدامات پلیسی و فنی موفق شدند سر کرده باند که از سارقان حرفه‌ای و سابقه دار بود را شناسایی و پس از هماهنگی قضایی طی یک عملیات غافلگیرانه او را در شیراز دستگیر کنند.

سرهنگ حبیبی با بیان اینکه در بازرسی از مخفیگاه متهم ۷۵ کارت بانکی مسروقه، پلاک‌های جعلی متعلق به استان‌های تهران، فارس، هرمزگان و بوشهر کشف شد، گفت: متهم در بازجویی اولیه به برداشت ۸ میلیارد ریال وجه نقد از کارت بانکی مالباختگان به همراه ۲ نفر از دوستانش اقرار کرد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه تلاش برای دستگیری دیگر اعضای باند ادامه دارد، به مخلان نظم و امنیت عمومی هشدار داد: پلیس به صورت قاطع و قانونی با هرگونه بی نظمی و ناامنی برخورد می‌کند و از شهروندان خواست هرگونه موارد مشکوک را سریعا به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند. 

زن ۴۵ ساله در جهرم همسر خود را به قتل رساند 

فرمانده انتظامی جهرم از کشف قتل و دستگیری قاتل در آن شهرستان خبر داد. 

سرهنگ خسرو رزمجویی فرمانده انتظامی جهرم اظهار کرد: در پی وقوع یک فقره قتل در سی‌و یکم شهریورماه امسال به صورت مشکوک در یکی از محله‌های جهرم، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

او ادامه داد: کارآگاهان پلیس تحقیقات خود را در این رابطه آغاز و با اقدامات فنی و تخصصی و سرنخ‌های به دست آمده، مطلع شدند که مقتول با ضربات شیء سخت توسط همسرش به قتل رسیده است.

فرمانده انتظامی جهرم ادامه داد: ماموران پلیس آگاهی موفق شدند در همان لحظات اولیه قاتل ۴۵ ساله که همسر مقتول بود را دستگیر کنند.

سرهنگ رزمجویی با بیان اینکه متهم در تحقیقات پلیسی علت ارتکاب به قتل را اختلافات خانوادگی عنوان کرد و گفت: قاتل پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

عملکرد پلیس کوار در شهریور ماه امسال

فرمانده انتظامی کوار در تشریح عملکرد پلیس این شهرستان در شهریورماه از کشف ۳۵ فقره سرقت در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ سیدرحمان هاشمی فرمانده انتظامی کوار اظهار کرد: پلیس شهرستان کوار با بسیج همه امکانات و جلب مشارکت مردمی در جهت ارتقای امنیت اجتماعی، مبارزه با سارقان و سوداگران مرگ را به صورت مستمر در دستور کار خود قرار داده است.

او ادامه داد: ماموران پلیس در شهریورماه امسال ۱۴ سارق دستگیر شدند و ۳۵ فقره سرقت اعم از کابل و سیم برق، اماکن خصوصی، داخل خودرو و قطعات را کشف کردند.

فرمانده انتظامی کوار گفت: کشف ۶ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق و دستگیری ۴ نفر و توقیف ۱۳۹ دستگاه وسایط نقلیه متخلف از دیگر نتایج این طرح‌ها بود.
سرهنگ هاشمی گفت: تلفن ۱۱۰ در همه ساعات شبانه روز آماده دریافت هرگونه گزارش از سوی شهروندان است.

پراید سرقتی از یاسوج در رستم کشف شد

فرمانده انتظامی رستم از کشف پراید دارای سابقه سرقت از شهرستان یاسوج خبر داد.

سرهنگ سید عبدالمحمد نازیدوک فرمانده انتظامی رستم اظهار کرد: ماموران انتظامی رستم هنگام گشت‌زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک سواری پراید که در کنار خیابان پارک بود مشکوک و پس از بررسی، مطلع شدند این خودرو سابقه سرقت از شهرستان یاسوج دارد.

سرهنگ نازیدوک با اشاره به اینکه تلاش برای دستگیری سارق با جدیت ادامه دارد، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را در اسرع وقت از طریق تلفن فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام تا نسبت به دستگیری مجرمان و متخلفان اقدام شود.

کشف کالای قاچاق در کوار

فرمانده انتظامی کوار از کشف کالای قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ سیدرحمان هاشمی فرمانده انتظامی کوار اظهار کرد: مأموران پلیس آگاهی هنگام کنترل محور مواصلاتی فیروزآباد-شیراز به یک دستگاه اتوبوس مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او افزود: مأموران در بازرسی از این خودرو، یک دستگاه موتورسیکلت پاکشتی و ۲ دستگاه قهوه ساز صنعتی خارجی قاچاق و بدون مدارک قانونی کشف کردند.

فرمانده انتظامی کوار با بیان اینکه ارزش کالا‌های قاچاق کشف شده برابر نظر کارشناسان یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، گفت: در این خصوص یک نفر برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

توقیف موتورسیکلت قاچاق در لارستان

فرمانده انتظامی لارستان از توقیف یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ سیدمحمد یوسفی فرمانده انتظامی لارستان بیان کرد: به منظور اجرای طرح برخورد با موتورسواران متخلف و مزاحم، ماموران انتظامی لارستان هنگام گشت‌زنی فعال و هدفمند در سطح حوزه استحفاظی به یک دستگاه موتورسیکلت سنگین بدون پلاک مشکوک شدند و با شگرد خاص پلیسی آن را متوقف کردند.

او افزود: با بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد، این موتورسیکلت قاچاق و بدون هرگونه مدارک قانونی است.

فرمانده انتظامی لارستان با بیان اینکه راکب پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضایی معرفی شد، تصریح کرد: کارشناسان ارزش موتورسیکلت قاچاق را یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کردند.

کشف ۳۱ راس احشام قاچاق در لارستان

فرمانده انتظامی لارستان از کشف ۳۱ راس احشام قاچاق و رها شده در اطراف یکی از روستا‌های سطح حوزه استحفاظی این شهرستان خبر داد.

سرهنگ سیدمحمد یوسفی فرمانده انتظامی لارستان بیان کرد: در پی کسب اخبار رسیده مبنی بر دپو احشام قاچاق در محور خاکی یکی از روستا‌های این شهرستان، بلافاصله ماموران انتظامی لارستان به محل مورد نظر اعزام شدند.

او افزود: با حضور ماموران در محل مذکور، ۳۱ راس احشام که قاچاقچیان با مشاهده پلیس آن‌ها را رها کرده و از محل متواری شده بودند، کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان لارستان با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش احشام مکشوفه را یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال برآورد کردند، گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک سریعا مراتب را با شماره تلقن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در کوه چنار

سرپرست فرمانده انتظامی شهرستان کوه چنار، نتایج اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در شهریور ماه امسال را تشریح کرد.

سرهنگ پرویز ارجمند سرپرست فرمانده انتظامی شهرستان کوه چنار بیان کرد: طرح ارتقای امنیت اجتماعی با هدف ناامن کردن محلات جرم خیز، پاکسازی نقاط آلوده و ارتقای احساس امنیت در بین شهروندان، توسط یگان‌های انتظامی شهرستان کوه چنار در شهریور ماه اجرایی شد.

او با بیان اینکه در اجرای این طرح، ۶۸ کیلو و ۷۳۵ گرم انواع مواد مخدر کشف و ۵ نفر خرده فروش و قاچاقچی مواد مخدر دستگیر شدند، گفت: شناسایی و دستگیری ۱۱ نفر سارق و کشف ۱۶ فقره انواع سرقت‌ها، دستگیری ۳۹ نفر از مجلوبین تحت تعقیب و توقیف ۴۱ دستگاه وسائط نقلیه متخلّف از دیگر نتایج اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی بود.

سرپرست فرمانده انتظامی شهرستان کوه چنار با اشاره به اینکه متهمان با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند، گفت: مشارکت شهروندان در ایجاد امنیت پایدار بسیار حائز اهمیت است.

عملکرد پلیس فسا در شهریورماه

فرمانده انتظامی فسا گفت: کشف بیش از ۱۴ کیلوگرم مواد مخدر و ۵۷ فقره سرقت از عمده اقدامات پلیس این شهرستان در شهریورماه بود.

سرهنگ محمدهاشم قسام فرمانده انتظامی فسا اظهار کرد: طرح‌های ارتقای امنیت اجتماعی با تدابیر و برنامه‌ریزی‌های انجام شده به صورت هدفمند و مستمر در شهریورماه با رویکرد برخورد با هنجارشکنان به اجرا گذاشته شد.

او افزود: در مدت گفته شده، ۴۵ نفر سارق دستگیر و ۵۷ فقره سرقت اعم از اماکن خصوصی و موتورسیکلت کشف و مقداری اموال مکشوفه نیز به مالباختگان تحویل شد.

این مقام انتظامی به آمار کشفیات مواد مخدر اشاره و تصریح کرد: ۱۴ کیلو و ۶۱۷ گرم انواع مواد مخدر در شهریور ماه کشف و ۴۴ نفر قاچاقچی و خرده فروش نیز دستگیر و روانه دادسرا شدند.

سرهنگ قسام، کشف یک هزار و ۵۲۰ لیتر سوخت قاچاق و دستگیری ۲ نفر در این رابطه را از دیگر اقدامات پلیس عنوان کرد.

فرمانده انتظامی فسا اضافه کرد: برخورد قاطعانه با هنجارشکنان و قانون گریزان، مشارکت و احساس مسئولیت شهروندان قانون مدار را می‌طلبد که پلیس را در تحقق این مهم یاری کنند.

دستگیری سارقان با ۲۳ فقره سرقت در فیروزآباد

فرمانده انتظامی فیروزآباد از شناسایی و دستگیری ۲ سارق اماکن خصوصی و درون خودرو با ۲۳ فقره سرقت در آن شهرستان خبر داد. 

سرهنگ مهدی جوکار فرمانده انتظامی فیروزآباد بیان کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت از اماکن خصوصی و درون خودرو، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار پلیس این شهرستان قرار گرفت.

او افزود: با اقدامات پلیسی و بررسی فنی صحنه وقوع جرم، ماموران موفق به شناسایی ۲ سارق سابقه دار شده و با هماهنگی قضایی آنان را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی فیروزآباد تصریح کرد: در تحقیقات انجام شده، متهمان به ۲۳ فقره سرقت از اماکن خصوصی و دورن خودرو اعتراف کردند و پس از تکمیل پرونده روانه دادسرا شدند.

عاقبت متهم

وانت پراید حامل کالای قاچاق در زرین دشت متوقف شد 

فرمانده انتظامی شهرستان زرین‌دشت از توقیف یک دستگاه وانت پراید حامل کالای قاچاق خبر داد. 

سرهنگ حمیدرضا صالحی فرد فرمانده انتظامی شهرستان زرین‌دشت اظهار کرد: مأموران انتظامی زرین‌دشت هنگام کنترل خودرو‌های عبوری به یک دستگاه وانت پراید مشکوک و دستور توقف آن را صادر کردند.

او افزود: پس از توقف خودرو و در بازرسی از آن ۲ دستگاه اسپیلت و تلوزیون، ۲ دستگاه قهوه‌ساز صنعتی، ۲ دستگاه آب تسویه‌کن و خردکن و تعدادی فلاکس که قاچاق و بدون هرگونه مجوز گمرکی بود، را کشف و یک نفر را در این خصوص دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی زرین دشت با بیان اینکه ارزش محموله کشف شده برابر نظر کارشناسان یک ملیارد ریال برآورد شده است، تصریح کرد: متهم با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار