معاون اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام :

چهار هزار و ۳۰۰ سوادآموز ایلامی مهیای آموختن می‌شوند

معاون اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام از برنامه ریزی برای سوادآموزی چهار هزار و ۳۰۰ نفر در این استان طی سال جاری خبر داد و گفت: تمامی خدمات آموزشی سوادآموزی به صورت رایگان ارائه خواهد بود.

بهروز حیدری معاون اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام اظهار کرد: بر اساس منویات مقام معظم رهبری سوادآموزی تنها یک خدمت اجتماعی نیست، بلکه ابزاری حتمی برای ماندن انقلاب است.

وی بیان کرد: بر اساس حجم ابلاغ شده از سوی سازمان نهضت سوادآموزی، یک هزار و ۵۰۰ نفر در دوره سواد، یک هزار و ۵۰۰ نفر در دوره انتقال و یک هزار و ۳۰۰ نفر در دوره تحکیم از خدمات سوادآموزی در استان بهره‌مند خواهند شد.

حیدری در ادامه با بیان ادامه دار بودن طرح‌های مختلف و برنامه‌های مطالعاتی کتاب خوانی، مطرح کرد: طرح‌های نماز کلید بهشت، خواندن با خانواده، حلقه‌های کتاب و کتاب خوانی، آموزش مقدمات کار با رایانه و" برگزاری مسابقات و نشست‌های کتاب خوانی" برای سوادآموزان ادامه خواهد داشت.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام با تاکید بر اینکه تمامی خدمات آموزشی سوادآموزی به صورت رایگان ارائه خواهد بود، اظهار کرد: تمامی مدارس با نظارت و محوریت مدیران، پایگاه اصلی تشکیل کلاس‌های سوادآموزی خواهد بود.

وی مطرح کرد: مدت دوره سواد ۴۰۰ تا۵۵۰ ساعت، دوره انتقال ۶۰۰ تا ۸۰۰ ساعت و دوره تحکیم سواد ۲۰۰ ساعت است.

دبیر کارگروه بازماندگان از تحصیل استان با تاکید بر اینکه آموزش دهندگان واجد شرایط در خط مقدم تدریس، آموزش به سوادآموزان هستند، افزود: همکاری با کارکنان دولت و معلمان آموزش و پرورش به عنوان اشخاص حقیقی، موسسات و نهاد‌های عمومی غیردولتی به عنوان اشخاص حقوقی برای آموزش دردوره‌های سوادآموزی بلامانع است.

وی تلاش برای پوشش کامل سهمیه و حجم ابلاغی را فقط با داشتن روحیه بسیجی، جهادی و کارشبانه روزی ممکن دانست و برنامه ریزی، پیگیری و نظارت مستمر روسا و کارشناس مسئولان شهرستان‌ها و مناطق را خواستار شد.

دبیر کارگروه بازماندگان از تحصیل استان ایلام در پایان مطرح کرد: گروه بهبود کیفیت، محور برنامه ریزی و راهبری تحقق حجم سال جاری است و در این زمینه از ظرفیت شورای پشتیبانی سوادآموزی، شورای معاونین وسایر دستگاه‌های مرتبط با سوادآموزی استفاده خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.