رفع عوامل گره‌های ترافیکی در اهواز

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی اهواز بر رفع عوامل مرتبط با ایجاد گره‌های ترافیکی در این کلانشهر باتوجه به بازگشایی مدارس تاکید کرد.

سرهنگ سعید حسنوند رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی اهواز گفت: به منظور ارتقاء انضباط ترافیکی در معابر اهواز، همه همکاران در پلیس راهور براساس لوح‌های تنظیمی از پیش تعیین شده در نقاط آلوده به ترافیک و در ۳ نوبت صبح، ظهر و بعدازظهر در محل‌های پرتردد حضور دارند.

او می‌گوید: ۴ عامل در ایجاد گره‌های ترافیکی موثر هستند، یکی از این عوامل طرح‌های عمرانی نیمه کاره در سطح شهر است و براساس قول‌های شهرداری و شرکت آبفای خوزستان، تا ۱۰ روز آینده این موانع رفع شوند.

سرهنگ حسنوند گفت: وجود مدارس در خیابان‌های کم عرض و تجمع والدین با خودرو‌ها و وسایل نقلیه شخصی درب مدارس از دیگر عوامل تاثیرگذار در ایجاد گره‌های ترافیکی است برای رفع این مشکل انتظار می‌رود سازمان تاکسیرانی اهواز با تعیین تکلیف سرویس مدارس نسبت به رفع این مشکل اقدام کند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی اهواز گفت: برخی مدارس در نقاطی قرار دارند که ورودی و خروجی آن یکسان است و همین امر سبب ایجاد گره‌های ترافیکی می‌شود.

این مقام مسئول به حضور والدین با وسایل نقلیه شخصی به صورت تک سرنشین و جابجایی فرزندان اشاره کرد و گفت: این عامل باعث شده تعداد زیادی خودرو در سطح شهر تردد کنند و معابر ظرفیت این حجم ترافیک و خودرو را نداشته باشند.

سرهنگ حسنوند گفت: از والدین انتظار داریم برای تردد‌ها و رساندن فرزندان به مدرسه تا تعیین تکلیف وضعیت سرویس مدارس برنامه ریزی داشته باشند، پیش بینی می‌شود ترافیک سنگین تا ۱۰ روز آینده در نقاطی که دانش آموزان و دانشجویان تردد دارند، تداوم داشته باشد.

برچسب ها: ترافیک ، خدمات شهری
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار