اجرای مانور مشترک آمادگی تجهیزات زمستانی در شیراز

مانور مشترک آمادگی تجهیزات زمستانی شهرداری شیراز به همراه سایر دستگاه‌های خدمات‌رسان به‌منظور ارتقای توان عملیاتی و افزایش تاب‌آوری در مقابله با حوادث گوناگون مانند بارندگی‌های شدید و احتمال وقوع سیل برگزار شد.

 رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر در مانور مشترک آمادگی تجهیزات زمستانی شهرداری بیان کرد: شهرداری شیراز در تهیه تجهیزات مورد نیاز فصل زمستان و برطرف کردن نواقص سنوات گذشته اقدامات مؤثر و قابل قبولی انجام داده است.

مسعود زارعی ضمن بازدید میدانی از این مانور گفت: از اقدامات مثبت شهرداری، برگزاری مانور‌هایی با موضوعات مختلف بحران به صورت مستمر در جهت رفع نواقص عملیاتی و تجهیزاتی در زمان بحران است.

او، اجرای این مانور را موجب ارتقای توان نیرو‌های عملیاتی شهرداری و افزایش تاب‌آوری این مجموعه بزرگ در مقابله با حوادث گوناگون مانند بارندگی‌های شدید و احتمال وقوع سیل دانست و افزود: شهرداری شیراز و معاونت محیط زیست و خدمات شهری اقدامات مؤثر و قابل قبولی در تهیه تجهیزات مورد نیاز زمان بحران در جهت آمادگی کارکنان در مواجهه با بحران‌های احتمالی فصل بارندگی انجام داده است.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری شیراز نیز در این مراسم در خصوص تجهیزات مورد نیاز مدیریت بحران گفـت: این تجهیزات به دستور شهردار شیراز جهت استفاده در فصل بارندگی از قبیل پمپ‌های خودمکش، پمپ‌های آبکش، دیزل ژنراتور، ۲۰ دستگاه کامیون یدک‌کش، واتر جت و سایر اقلام مورد نیاز با هزینه‌ای بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان به‌منظور بهره‌وری در زمان بحران‌های شهر شیراز خریداری شده است.

غلامرضا غلامی اظهار کرد: تمامی زیرگذر‌های سطح شهر مجهز به پمپ‌های خود مکش که با کوچکترین آب گرفتگی بدون حضور نیروی انسانی، فعال شده و تخلیه آب را انجام می‌دهد و این گوشه‌ای از اقداماتی است که در این حوزه صورت پذیرفته است.

رئیس اداره بحران و پدافند غیرعامل شهرداری شیراز هم در این مراسم گفت: با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی مبنی بر بارش در پاییز و زمستان، مانور مشترک آمادگی تجهیزات زمستانی شهرداری شیراز به منظور هماهنگی سازمانی و بین دستگاهی و در جهت آگاهی شهروندان برگزار شد.

محمد جواد شمسایی بیان کرد: با توجه به هشدار‌های هواشناسی مبنی بر شروع فصل پائیز و زمستانی پر بارش و حساسیت و دستور شورای اسلامی شهر، شهردار کلانشهر شیراز، معاون محیط زیست و خدمات شهری، این اداره برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم را با شهرداری مناطق یازده‌گانه، سازمان‌ها و سایر حوزه‌های خدمات‌رسان همچون اورژانس، اداره آبفا شهرستان شیراز و هلال احمر به‌منظور آمادگی و ارتباط بین دستگاهی و هماهنگی و حضور در مانور انجام داد.

او گفت: به‌منظور آمادگی شهرداری در مواجهه با بحران‌های مختلف و آگاهی شهروندان از این آمادگی‌ها، اداره بحران و پدافند غیر عامل شهرداری شیراز در راستای تحقق اصول مدیریت بحران (پیش‌بینی، پیشگیری و آمادگی) در طول سال و فصول مختلف مانور‌های متفاوتی را طراحی و با همکاری دستگاه‌های خدمات‌رسان درون سازمانی و برون سازمانی اجرا می‌کند.

مانور مشترک آمادگی تجهیزات زمستانی شهرداری شیراز در مهرماه جاری در بوستان کوهستانی دراک برگزار شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار