پیونگ‌یانگ: کره‌جنوبی عملا یک مستعمره نظامی آمریکاست

نماینده دائم کره‌شمالی در سازمان ملل گفت کره‌جنوبی عملا یک مستعمره نظامی آمریکاست و حق مداخله در روابط دوستانه بین مسکو و پیونگ‌یانگ را ندارد.

کیم سونگ نماینده دائم کره شمالی در سازمان ملل در هفتاد و هشتمین اجلاس مجمع عمومی این سازمان، گفت: کره جنوبی عملا یک مستعمره نظامی آمریکا است و حق مداخله در روابط دوستانه بین مسکو و پیونگ یانگ را ندارد.

به گزارش خبرگزاری تاس، سونگ با بیان اینکه یون سوک یول رئیس جمهور کره جنوبی در همین مکان به‌طور غیرمنطقی اقدامات عادلانه و مشروع ما برای ارتقای توان دفاعی ملی‌مان را محکوم کرد، افزود: وی حتی تا آنجا پیش رفت که اظهارات تحریک‌آمیزی در مورد توسعه عادی روابط همکاری میان ما با کشور‌های همسایه و دوست‌مان را مطرح کرد.

نماینده دائم کره شمالی در سازمان ملل تاکید کرد: توسعه روابط برابر و متقابل بین دولت‌های مستقل، موضوعی نیست که سئول در آن مداخله کند، زیرا واشنگتن، کره جنوبی را به معنای واقعی کلمه به مستعمره نظامی خود تبدیل کرده است.

یون سوک یول در جریان سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که سئول محموله‌های تسلیحاتی کره شمالی در ازای فناوری‌های نظامی روسیه را یک تحریک مستقیم خواهد دانست و مسکو را با عواقب و تحریم‌های ناشی از این کار تهدید کرد.

در پاسخ به این سخنان رئیس جمهور کره جنوبی، سفارت روسیه در سئول تاکید کرد که مسکو به تمام تعهدات بین‌المللی از جمله تعهدات مربوط به روابط با همسایه خوب و شریک دیرینه‌اش (کره شمالی) پایبند است.در همین ارتباط، خبرگزاری دولتی کره شمالی نیز این اظهارات رئیس جمهور کره جنوبی را ناشی از جهل سیاسی وی دانست و تاکید کرد: توسعه همکاری‌ها، حق مشروع هر کشور مستقل است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
France
ناشناس
۱۶:۰۴ ۰۶ مهر ۱۴۰۲
کره شمالی چند تا ساختمان پوسیده دارد در مقابل ثروتمندترین کشور جهان دارای صنعت بروز از نظر وسعت و جمعیت کره جنوبی است کره جنوبی عالی پیشرفت کرده است ولی کره شمالی بسیار ضعیف و چیزی هم داشته باشه از فروش تسلیحات نظامی است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۴۱ ۰۵ مهر ۱۴۰۲
ژاپن وکره تقریبا مستعمره هستند یا استرالیا و کانادا که مستعمره انگلیس هستند
آخرین اخبار