دبیر انجمن پرورش دهندگان قارچ:

تولید قارچ به ۲۱۰ هزارتن می‌رسد

باغبانی گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که تولید قارچ تا پایان سال به ۲۰۰ تا ۲۱۰ هزارتن برسد و به عبارتی کاهش تولید ماه‌های اخیر در فصل سرما جبران می‌شود.

نیما باغبانی دبیر انجمن پرورش دهندگان قارچ گفت: طبق روال همه ساله بسیاری از واحد‌های تولیدی در فصل گرما  امکان فراهم کردن سرمای مورد نیاز را ندارند که در نهایت این امر منجر به کاهش راندمان تولید و عرضه قارچ می‌شود.

به گفته او، با توجه به کاهش عرضه در برابر تقاضا، قیمت قارچ با نوساناتی روبرو شد که با شروع فصل سرما و فراهم شدن بستر برداشت کمپوست، تمامی واحد‌های تولیدی با ظرفیت اسمی پروانه به امر تولید ادامه خواهند داد و در نهایت این امر منجر به تعادل قیمت قارچ در بازار خواهد شد.

باغبانی نرخ کنونی هرکیلو قارچ را ۸۵ تا ۹۵ هزارتومان اعلام کرد و افزود: با افزایش عرضه قارچ در فصل سرما تمهیداتی در ارتباط با کار‌های تبلیغاتی در حوزه سرانه مصرف باید اتخاذ شود تا این موضوع منجر به زیان تولیدکنندگان نشود.

دبیر انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی از توزیع روزانه ۴۰۰ تا ۴۵۰ تن قارچ در کشور خبر داد و گفت: با توجه به مهیا شدن شرایط تولید، به زودی عرضه قارچ به ۷۰۰ تن در روز می‌رسد.

او گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که تولید قارچ تا پایان سال به ۲۰۰ تا ۲۱۰ هزارتن برسد و به عبارتی کاهش تولید ماه‌های اخیر در فصل سرما جبران می‌شود.

گفتنی است بازار  قارچ در فصل تابستان  نسبت به ابتدای سال تحت تاثیر عواملی همچون کاهش تولید و نوسان قیمت محصولات پروتئینی با  التهاباتی روبرو شد که با تولید حداکثری واحدهای پرورش قارچ، بازار به تعادل می رسد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار