دفاع از اسلام مرز و جغرافیا نمی‌شناسد

استاد حوزه علمیه قم گفت: فرهنگ جهاد امروز در دنیا رشد پیدا کرده که آغاز آن از دوران دفاع مقدس بود و امروز دفاع از اسلام مرز و جغرافیا نمی‌شناسد.

 حجت الاسلام والمسلمین احمد پناهیان شامگاه سه شنبه در مراسم حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیهم گفت: در آخرالزمان اتفاقی که می‌افتد، یهود و نصری بر سر دین اسلام با مسلمین دشمنی می‌کنند.

حجت الاسلام پناهیان گفت: در گلزار شهدای قم شهدای ملل مختلف هستند و این انقلاب اسلامی نشانه‌ای از آخرالزمان است چرا که استکبار جهانی بر علیه دین اسلام وارد میدان شد.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه خداوند بنا دارد دین اسلام بر تمام فرقه‌ها حاکم و پیروز شود افزود: مشکل آمریکایی‌ها با جمهوری اسلامی بر سر اسلام و مکتب تشییع است و دشمنان اسلام به این نتیجه رسیده اند که باید با اسلام علی بن ابی طالب (ع) مقابله کنند.

استاد حوزه علمیه قم گفت: اسلام فقط یک دین نیست، بلکه باید در مقام حکومت ظهور و بروز کند و دشمنان تا دیروز تصور می‌کردند که دین فقط در جمهوری اسلامی است که به همین دلیل با هم تجمع کردند تا جمهوری اسلامی را نابود کنند، اما تصور نمی‌کردند که این انقلاب، انقلاب اسلام است.

حجت الاسلام پناهیان بیان کرد: هشتاد سال قبل امام بیانیه داد و به تنهایی به میدان آمد و کسی باور نمی‌کرد که این قیام به پیروزی برسد.

استاد حوزه علمیه قم  در ادامه عنوان داشت: امام عسکری (ع) فرمود هیچ امامی اندازه من مورد تردید و شک مردم واقع نشد و دشمنان اسلام یازده امام را به شهادت رساندند و وقتی امام حسن عسکری (ع) به شهادت رسیدند غیبت امام زمان (عج) آغاز شد و آن حضرت با واسطه در حال رهبری کردن هستند.

این کارشناس مذهبی ادامه داد: بعد از شهادت یازده امام این بار باید مردم حرکت کنند و امروز دیگر شرایط به گونه‌ای نیست که امام حرکت کند و مردم پشت سر او بیایند و این مردم هستند که باید به میدان بیایند.

استاد حوزه علمیه قم بیان کرد: هشت سال دفاع مقدس زیر ۵ درصد جمعیت ایران به جبهه‌ها رفتند و جمعیت آنان کمتر از یک میلیون نفر بودند که از اسلام دفاع کردند.

حجت الاسلام پناهیان با بیان اینکه جهاد امروز رشد کرده است افزود: در روایات داریم جهادگران اگر شهید شوند عمل آنان رشد پیدا می‌کنند.

استاد حوزه علمیه عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمود ما در دفاع مقدس از اسلام جمهوری اسلامی و کیان میهن دفاع کردیم و این امر در وصیتنامه شهدا تاکید شده است.

راوی دفاع مقدس بیان کرد: امروز در شبکه‌های مجازی افرادی در لباس خودی در خصوص دفاع مقدس تشکیک می‌کنند و آن را زیر سوال می‌برند.

استاد حوزه علمیه قم  گفت: برخی‌ها برکات جهاد و رشادت‌های شهدا را فراموش می‌کنند و ما در دفاع مقدس قرآن مجسم را دیدیم که خداوند به رزمندگان و مجاهدان عشق می‌ورزید.

حجت الاسلام پناهیان با بیان اینکه دفاع مقدس جنگ حق علیه باطل بود افزود: کسانی که به جبهه‌ها نرفتند علیه آنچه در جنگ رخ داد، سیاه‌نمایی کردند و این در حالی بود که رزمندگان به فرمان امام راحل وارد جبهه‌ها شدند.

او اضافه کرد: برخی‌ها مطرح می‌کنند که نباید جنگ ادامه پیدا می‌کرد و برخی از سخنان در آن زمان دل رزمندگان را خالی می‌کرد و ما در دفاع مقدس دست خداوند و نصرت الهی را می‌دیدیم.

کارشناس مذهبی عنوان کرد: در کربلای ۵ تعداد ۵۵ هزار نفر شهید دادیم در حالی که در طول ۷ سال دفاع از حرم، ۲ هزار شهید دادیم که این امر به دلیل مجاهدت‌های فرماندهان و اطاعت رزمندگان از فرماندهان بود.

استاد حوزه علمیه قم  تصریح کرد: در دفاع مقدس همه دشمنان اسلام علیه جمهوری اسلامی به میدان آمدند و امروز هم به دنبال بی دین کردن مردم هستند و آنان امروز به صراحت و علنی می‌گویند مشکل اصلی اسلام است.

حجت الاسلام پناهیان گفت: فرهنگ جهاد امروز در دنیا رشد پیدا کرده که آغاز آن از دوران دفاع مقدس بوده است و امروز دفاع از اسلام مرز و جغرافیا نمی‌شناسند و امام این مسیر را به ما نشان داد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.