رئیس سازمان جهاد کشاورزی ایلام خبر داد

ذخیره سازی بیش از ۵۰۰ تن گوشت قرمز و سفید در ایلام

رئیس سازمان جهاد کشاورزی ایلام گفت: ۵۱۷ تن گوشت سفید و قرمز منجمد شامل ۳۸۰ تن مرغ و ۱۹۱ تن گوشت گوساله وارداتی ذخیره شده است.

آذرنوش عموزاده رئیس سازمان جهاد کشاورزی ایلام در نشست تنظیم بازار استان ایلام با اشاره به ذخیره ۵۱۷ تن گوشت سفید و قرمز در ایلام، اظهار کرد: ۳۸۰ تن مرغ و ۱۹۱ تن گوشت گوساله وارداتی ذخیره شده و توزیع ۱۰۰ تن از این اقلام پروتئینی در شهرستان‌های استان در دستور کار است.

وی افزود: برای ماه محرم و صفر یک هزار و ۱۲۷ تن کالای اساسی شامل برنج هندی ۴۹۴ تن، برنج تایلندی ۹۷ تن، شکر ۱۱۰ تن، گوشت قرمز ۶۶ تن، گوشت مرغ ۱۱۰ تن و آرد ۴۳۰ تن توزیع شد.

عموزاده گفت: در ایام اربعین برخی از نانوایی‌ها به خاطر پخت نان برای زائران در سامانه نانینو دچار مشکل شدند و در این سامانه برای آن‌ها دریافت آرد بیش از سهمیه ثبت شده است که باید این مشکل مرتفع شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی ایلام مطرح کرد: هم اکنون برنج وارداتی ۵۹۲ تن، شکر یک هزار تن، سویا ۴۳۰ تن در حال حمل به استان، جو هفت هزار و ۳۵۰ و مرغ مازاد سویه آرین ۱۶.۵ تن در استان داریم که به تدریج توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: در سال جاری ۷۶۹ تن برنج هندی، برنج تایلندی ۳۳۲، شکر ۵۳۲ تن، مرغ منجمد ۴۴۰ تن، گوشت گوساله منجمد ۱۳ تن و گوشت گوسفندی منجمد ۱۳ تن توزیع شده است.

وی همچنین اضافه کرد: تامین و توزیع ۶۰۰ تن شکر و ۲۰۰ تن برنج وارداتی برای استان در دستور کار است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.