پوراحمدی:

معرفی و جهانی شدن آثار هنرمندان ایرانی ضروری است

مدیر عامل صندوق اعتباری هنر گفت: توانمندسازی همه جانبه از هنرمندان و معرفی آثار آن‌ها در خارج از مرز‌های کشور از اولویت‌های صندوق اعتباری هنر است.

سید مجید پوراحمدی مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با گرامیداشت فرارسیدن هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای گرانقدر این دوران، به تشریح برخی از فعالیت‌ها و عملکرد‌های شاخص صندوق اعتباری هنر به ویژه در این دوره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی اشاره و تأکید کرد: تکریم شان و منزلت هنرمندان شاخص عرصه فرهنگ و هنر از جمله اولویت‌ها و برنامه‌های اصلی صندوق اعتباری هنر است که با اجرای برنامه‌های مختلف حمایتی، در جهت تحقق آن‌ها اقدام و تلاش می‌کنیم.

مشاور وزیر فرهنگ و مدیر عامل صندوق اعتباری هنر در ادامه معرفی آثار هنرمندان و برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری آن‌ها در خارج از مرز‌های کشور را از برنامه‌ها و اولویت‌های صندوق اعتباری هنر برشمرد که با جدیت در حال پیگیری است.
پوراحمدی تصریح کرد: ما وارث تمدن چند هزار ساله ایم. ظرفیت کم نظیری در حوزه فرهنگ و هنر داریم که از این موقعیت می‌توانیم به خوبی استفاده کنیم. 

وی در ادامه افزود: هنرمند ایرانی دارای ذوق و قریحه است. وظیفه ماست که بستر لازم برای شکوفایی استعداد‌های این سرزمین را فراهم کنیم و ظرفیت‌های ناشناخته و سود آور فرهنگ و هنر کشور را کشف کنیم.

در ادامه این دیدار علی موسوی گرمارودی نویسنده و شاعر معاصر نیز با قدردانی از خدمات و فعالیت‌های صندوق اعتباری هنر، اهتمام ویژه و توجه مسئولان این صندوق و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به هنرمندان را کاری ارزشمند و قابل تقدیر عنوان کرد.

این مترجم قرآن و نهج‌البلاغه و چهره ماندگار کشور همچنین با اشاره اینکه جمهوری اسلامی ایران از لحاظ شعر، فرهنگ، هنر و تمدن کشوری غنی و صاحب نام در دنیاست، بر توجه هرچه بیشتر به شعر آئینی و انقلاب تاکید کرد.

درادامه نیز علی شیرازی خطاط و خوشنویس کشور هم با تقدیر از ارائه انواع خدمات و تسهیلات از سوی صندوق اعتباری هنر به هنرمندان، پیشنهاد کرد تا با کمک و همراهی صندوق اعتباری هنر نسبت به برگزاری نمایشگاه‌های مختلف معرفی آثار هنرمندان در عرصه‌های مختلف در خارج کشور اقدامات لازم بعمل آید چرا که از این طریق با فروش آثار هنرمندان هم برای کشور ارز آوری دارد و هم باعث کمک به معیشت اهالی فرهنگ و هنر خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار