خاطره‌گویی مهدی سلحشور از یک شهید بی‌سر

مهدی سلحشور به بیان خاطره‌ای از شهید مدافع‌حرم محمد حمیدی پرداخت.

مهدی سلحشور مداح سرشناس کشورمان و از رزمندگان دوران دفاع مقدس در خاطره‌ای از شهید مدافع حرم محمد حمیدی اظهارداشت: محمد حمیدی سال ۹۴ در سوریه به شهادت رسید. بعد از ۱۱ سال چشم انتظاری، خدا به او یک بچه داد. بچه یک ماهه را گذاشت و به سوریه رفت.

سلحشور ادامه داد: همسرش تعریف می‌کرد، در لحظات آخر که داشتم محمد را بدرقه می‌کردم، در یک دست طاها را بغل داشتم و در دست دیگر قرآن داشتم. در آستانه در به او گفتم، بعد از ۱۱ سال خداوند به ما بچه داده است. او را در یک ماهگی می‌گذاری و به سوریه می‌روی؟ مدتی بیشتر می‌ماندی تا پا می‌گرفت و بعد می‌رفتی.

مهدی سلحشور

عاشق طاها هستم، اما حضرت رقیه (س) را بیشتر دوست دارم

وی افزود: همسر می‌گفت وقتی این حرف را زدم، بچه را بغل گرفت و دیدم این عواطف ناب پدری شکل گرفته است و اشک از گوشه چشمانش جاری شده است. رو به من کرد و گفت: تو می‌دانی من طاها را چقدر دوست دارم؟ جانم برای او می‌رود و او را از امام حسین (ع) خواستم. عاشق طاها هستم، اما حضرت رقیه (س) را بیشتر دوست دارم.


بیشتربخوانید


سلحشور گفت: این اعزام آقامحمد تنها سه روز طول کشید و بعد از سه روز، پسردایی من تماس گرفت و خبر شهادت او را به من داد. زمانی که به معراج رفتم و تابوت را باز کردم. دیدم تنها یک تکه دست و یک تکه پا در تابوت است و شاید تمام باقیمانده بدنش ۷-۸ کیلو گوشت و استخوان نشود. سوال کردم محمد است؟ گفتند بله موشک کورنت به تویوتا آن‌ها خورده است و هیچی از او باقیمانده است. اولین چیزی که به ذهنم رسید، این بود که آیا مادرش محمد را دیده است؟ پاسخ دادند که نه!

شهید مدافع‌حرم محمد حمیدی

حاج مهدی، جان حضرت زهرا (س) آرزو به دلم نگذار

وی ادامه داد: گفتم بهانه بیاورید و اجازه ندهید که بدن را ببینند. هربار همین کار را کردند تا کنار قبر رسید. من زمانی که خواستم آخرین لحد را بگذارم با التماسی به من گفت حاج مهدی جان حضرت زهرا (س) آرزو به دلم نگذار و چند لحظه روی کفن را باز کن تا محمد را ببینم.

این مداح سرشناس کشورمان افزود: به مادرش گفتم چه چیزی را می‌خواهی ببینی؟ او سر ندارد. تا گفتم سر ندارد. این پیرزن خودش را روی خاک‌ها عقب کشید و زد به سینه‌اش و گفت: آی حسین!

وی ادامه داد:‌ ای که به عشقت اسیر، خیل بنی‌آدمند/سوختگان غمت، با غمِ دل خرم‌اند/ هرکه غمت را خرید، عشرت دنیا فروخت/ باخبران غمت، بی‌خبر از عالمند.

منبع:  فارس

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۰۶ ۰۸ مهر ۱۴۰۲
بعضی کوردلان و کج فهمان بی وطن و بی غیرت که درک درستی از وطن پرستی و عشق به ائمه اطهار را ندارند اگر می فهمیدند به داشتن چنین مردانی که در دفاع مقدس جنگیدند و در دفاع از حرم و صیانت از مرزها ونابودی دشمن از همه چیز خود گذشتند افتخار میکردند و اینقدر قضاوتهای نادرست نمی کردند و هوای وطن فروشی به سرشان نمی زد و جوانان مسائل را از هم تفکیک و مشکلات اقتصادی را با حفاظت از وطن و دین و ناموس قاطی نمیکردند اینقدر این کشور خسارت نمی دید و هر روز فتنه گران امیدوار فتنه جدیدی بپا نمی کردند .از طرفی مدیران کج فهم و بی درک تلاش بیشتری برای حل مشکلات جامعه میکردند و میدان به بدخواهان نمی دادند. به امید افزایش بصیرت مسلمانان در شناخت صحیح دین و دوست از دشمن و ارزش دفاع از ولایت وخاک وطن اسلامی.
Iran (Islamic Republic of)
هاشمی
۰۷:۲۲ ۰۸ مهر ۱۴۰۲
خوش به سعادتتون و خوشا به غیرتتون، خیلی کس میخواد از زرق و برق روزگار امروزی و زن فرزند دل بکنه و آسمونی بشه، عشق در عمل یعنی این
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۴۰ ۰۷ مهر ۱۴۰۲
با این افراد بااراده و شجاع می توان قله ها رو فتح کرد
آخرین اخبار