تکمیل طرح‌های آبرسانی روستایی نیازمند تخصیص به موقع اعتبارات

به همت قرارگاه شهید ناصری و با کمک شرکت آبفا در خراسان جنوبی طرح آبرسانی به روستا‌های مرزی کلید خورد که تکمیل آن با کمبود اعتبار مواجه شده است.

سردار تناکی فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری در خراسان جنوبی در برنامه زنده پرسمان صدا و سیمای استان گفت: با تشکیل قرارگاه امام حسن مجتبی در کشور برای حل تنش‌های آبی  برنامه‌ریزی کلی شد که استان ما از این امر مستثنا نیست.

او افزود: در مرحله اول برای استان ما آبرسانی به ۴۹ روستا برنامه‌ریزی شد که قرارگاه ما بحث آبرسانی به ۵۶ روستای مرزی در استان را قبول کرد و تاکنون ۱۷۰ کیلومتر راه را برای حفر کانال آماده سازی کرده ایم و لوله گذاری شده است.

سردار تناکی بیان کرد: از میان ۵۶ روستا، کار عملیاتی ۶ روستا به پیشرفت ۹۷ درصدی رسیده است و باقی روستا‌ها نیز پیشرفت ۷۰ تا ۸۰ درصدی دارند و اگر مشکلات اعتباری پیش نمی‌آمد می‌توانستیم در همین هفته پایان طرح را اعلام کنیم.

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری در خراسان جنوبی ادامه داد: هم اکنون اعتبار کافی برای تهیه مخازن، دستگاه پمپاژ، دستگاه قالب بندی و دیگر تجهیزات را نداریم و ناچاراً به سمت مرحله دوم رفته و در حال پیگیری برای تأمین لوله هستیم و امیدواریم که با پیگیری و همکاری شرکت آبفا تا پایان سال ۱۴۰۳ هیچ روستای بالای ۲۰ خانواری در استان بدون آب نباشد.


بیشتر بخوانید


او عنوان کرد: همچنین جدای از این طرح، در مورد خشکسالی و بحث سد و بند‌ها نیز، هم اکنون کار احداث بیش از ۱۷ بند آبی در استان در حال انجام است.

فعالیت‌ها و وظایف قرارگاه عملیاتی شهید ناصری در خراسان جنوبی

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری در خراسان جنوبی گفت: ما در ۴ شهرستان مرزی استان مسئولیت امنیتی داریم و می‌توان گفت مرز‌های ما جزو امن‌ترین مرز‌های کشور هستند و کمک به محرومین و آبادانی منطقه یکی از راه‌های کمک به امنیت مرز و جلوگیری از مهاجرت افراد است.

او افزود: همچنین در مورد ساخت کلاس درس مدارس، ایجاد ۱۱۰ کیلومتر راه روستایی و کمک به ساخت خانه‌های محرومین تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و موارد دیگر که ۱۱ مورد می‌شود، تفاهم‌نامه‌هایی امضا شده است که باید به تهران رفته و به قرارداد نهایی تبدیل شود.

سردار تناکی بیان کرد: همچنین طی سال‌های قبل ۴ بیمارستان صحرایی بزرگ در چهار شهرستان مرزی استان ایجاد کرده‌ایم ولی در کل در مورد بحث بهداشت و درمان نیز با شناسایی افراد در روستا‌ها به عنوان رابط عمل کرده و رایزنی‌های لازم برای انتقال افرادی که نیاز به دریافت خدمات درمانی دارند را به مرکز استان و یا شهر‌های دیگر انجام می‌دهیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار