مکزیک: روزانه ۱۰ هزار پناهجو خود را به مرز آمریکا می‌رسانند

رئیس جمهور مکزیک اعلام کرد به طور متوسط روزانه ۱۰ هزار پناهجو خود را به مرز‌های آمریکا می‌رسانند.

شرایط در قاره آمریکا بسیار نامساعد است. در حالی که آمریکای شمالی شامل آمریکا و کانادا از توسعه یافته‌ترین کشور‌های این قاره هستند، وضعیت کشور‌های حوزه آمریکای لاتین و آمریکای مرکزی به شدت نامساعد است به طوری که مردمان این منطقه با قبول تمامی مخاطرات اقدام به انجام سفر دریایی و زمینی برای رساندن خود به مرز مکزیک با آمریکا می‌کنند. 

به گزارش خبرگزاری رویترز، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهور مکزیک امروز (دوشنبه) اعلام کرد وضعیت در مرز با آمریکا بحرانی است به طوری که بر اساس داده‌های آماری طی هفته گذشته تقریبا روزانه ۱۰ هزار نفر از پناهجویان خود را به مرز مکزیک با ایالات متحده رسانده اند. 

اوبرادور خاطرنشان کرد: طی این مدت ما شاهد ورود ۶ هزار پناهجو به صورت روزانه از مرز‌های جنوبی خود بودیم. با این حال، شمار کسانی که خود را به مرز‌های شمالی ما می‌رسانند بسیار بیشتر است.  ما باید به دنبال حل ریشه‌ای مشکل پناهجویان باشیم که می‌تواند مواردی همچون یافتن کار و زندگی بهتر باشد. آنچه ما نیازمند آن هستیم ساختن پل ارتباطی و فهم مشترک است تا مردم دیگر مجبور به مهاجرت نباشند. 

اوبرادور در پایان از جان باختن ۱۰ مهاجر کوبایی در حادثه رانندگی رخ داده در جنوب این کشور ابراز تاسف کرد. 

گفتنی است مکزیک به دلیل داشتن مرز‌های طولانی با آمریکا، سالانه میزبان صد‌ها هزار پناهجو است که به دنبال ورود به خاک ایالات متحده هستند. با این حال، برخی از این پناهجویان در این راه طعمه گروه‌های تبهکار و قاچاقچیان شده و یا به دلیل مخاطره مسیر جان خود را از دست می‌دهند. به تازگی در گزارشی از تجاوز جنسی به برخی از پناهجویان در مرز آمریکا و مکزیک خبر‌هایی در رسانه‌ها درز کرده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۳۱ ۱۱ مهر ۱۴۰۲
این مستجاب شدن نفرین امثال منه
الان پنج ماهه آمریکا ویزای من رو که چندین کنفرانس تو آمریکا از من دعوت کرده اند رو نداده پس حقشونه روزی صد هزار تا بیسواد و گدا گشنه بریزن توش
آخرین اخبار