معاون فنی و ‎عمرانی شهرداری قم:

پروژه تونل غدیر قم تا پایان سال آماده بهره‌برداری است

معاون فنی و ‎عمرانی شهرداری قم گفت: تا پایان امسال پروژه تونل غدیر تکمیل و دسترسی به هسته مرکزی شهر برای شهروندان آسان خواهد شد.

به نقل از شهرداری قم عباس حلوایی‌زاده با اشاره به پروژه فاز پنجم عمار یاسر، اظهار کرد: عملیات جداره‌سازی تکمیل شده و در حال تکمیل رفع معارضات برقی و تأمین شبکه برق تونل غدیر هستیم.

معاون فنی و ‎عمرانی شهرداری قم افزود: با توجه به اینکه در ۴۰۰ متر از طول مسیر فضای تهویه وجود ندارد، در تلاشیم تا با ساخت و نصب سیستم‌های تهویه، بهره‌برداری ایمنی از این پروژه داشته باشیم.

وی با اشاره به تأمین ایمنی این مسیر، تصریح کرد: با احداث مسیرهای دسترسی شرقی در این مسیر از سطح صفر، عبور و مرور خودروها را به سطح منفی یک و منفی دو هدایت‌شده تا با اتصال به پیاده‌راه‌ها و محور آئینی بلوار پیامبر اعظم(ص)، مسیر امنی برای زائر‎ان شهر کریمه ‌‌اهل‌بیت(ع) داشته باشیم.

حلوایی‌زاده با تأکید بر اینکه دو هزار و ۳۵۰ تن میل‌گرد در این پروژه به کار رفته است، ادامه داد: طول مسیر سازه اصلی ۴۰۰ متر بوده و حدود ۳۳۰ حلقه شمع و ۲۲ هزار مترمکعب عملیات بتن‌ریزی اجرا شده است.

وی با اشاره به تملک منازل مسکونی خیابان شهید فاطمی در راستای اجرای طرح تونل، تأکید کرد: با توجه به اینکه بیشتر خانه‌ها دارای زیرزمین هستند، نخاله‌برداری در سطح منفی دو و منفی سه انجام شد و در حال حاضر هفت فاز از‎ مسیر در حال انجام عملیات روسازی و آسفالت‌گذاری است.

معاون فنی و ‎عمرانی شهرداری قم تأکید کرد: در تلاش هستیم تا پایان سال جاری پروژه را تکمیل و دسترسی به هسته مرکزی شهر را برای شهروندان آسان کنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار