۱۱۲ شعبه انتخابات در شهرستان خمین مشخص شد

فرماندار خمین گفت: ۱۱۲ شعبه انتخابات به منظور برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در این شهرستان مشخص شد.

حمید کمانکش فرماندار خمین در نشست شورای اداری خمین، انتخابات اسفندماه را مهمترین اتفاق سیاسی امسال بیان کرد و گفت: پس از برگزاری ۱۵ نشست هیات اجرایی در شهرهای خمین و قورچی‌باشی، ۲۴ نفر تأیید صلاحیت، یک نفر رد صلاحیت و ۳۵ نفر عدم احراز صلاحیت شدند.

وی ادامه داد: بیشتر عدم احراز صلاحیت‌ها در خمین به دلیل نقص مدارک بارگزاری شده بویژه درج گواهی معتبر پنج سال سابقه اجرایی است.

فرماندار خمین با تاکید بر اینکه در بررسی صلاحیت داوطلبان دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی براساس قانون عمل شد، اظهار کرد: ابلاغیه ۱۵ بندی درباره انتخابات به ادارات شهرستان اعلام شده است.

کمانکش گفت: براساس قانون انتخابات، هیچ دستگاه اجرایی اجازه ندارد از امکانات خود به نفع داوطلبان انتخابات استفاده کند یا به نفع و علیه داوطلبی موضع‌گیری کند.

وی خاطرنشان کرد: مدیران و کارمندان ادارات در شهرستان از ظرفیت‌های خود برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات اسفندماه سال جاری استفاده کنند.

فرماندار خمین اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی موظف به تامین امکانات و نیروی انسانی مورد نیاز برای برگزاری انتخابات به بهترین شکل هستند.

کمانکش تصریح کرد: راهبردهای مشارکت، امنیت، سلامت و رقابت که رهبر معظم انقلاب بیان کردند، نقشه راه انتخابات را مشخص کرده و تمام تلاش مسئولان باید عملیاتی کردن این راهبردها باشد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خمین نیز در این نشست گفت: همه کسانیکه در جبهه حق هستند، بسیجی نام دارند.

سرهنگ پاسدار علی اکبر حسینی با اشاره به اینکه مدعیان بسیج نیازمند امتحان هستند، ملت ایران از آزمون دوران دفاع مقدس سربلند بیرون آمد و امروز نیز مقام معظم رهبری پرچمدار جبهه حق در دنیا است.

وی توضیح داد: مردم پای انقلاب ایستادند و به وظیفه خود به خوبی عمل می‌کنند و رسالت مسئولان در عرصه خدمت به مردم، سنگین است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خمین ادامه داد: امید مردم به مسئولان است و مدیران باید تلاش کنند تا وظایف خود را به درستی انجام دهند و هرگز در انجام وظایف خود کوتاهی نکنند.

سرهنگ پاسدار حسینی، کاهش مشارکت مردم در انتخابات پیش‌رو را توطئه جدید دشمنان انقلاب عنوان کرد و گفت: مردم ایران اسلامی آگاه هستند و به طور قطع در این آزمون نیز توطئه دشمنان را خنثی و برگ زرین دیگری بر افتخارات خود اضافه می‌کنند.

خمین در جنوب استان مرکزی واقع است و این شهرستان ۱۰۵ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.