قطعی برق بعد طوفان در ارومیه رفع شد

عمده قطعی‌های ناخواسته امروز، دوشنبه در ارومیه و برخی شهرستان‌های استان ناشی از شکستگی درختان و سقوط آن‌ها بر روی خطوط شبکه برق رفع شد.

طاهر کیامهر سخنگوی مدیریت بحران شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی با اشاره به طوفان و شدت باد ظهر امروز که در ارومیه و شهرستان‌های جنوبی استان رخ داد، گفت: ظهر امروز طوفانی با سرعت ۶۵ کیلومتر بر ساعت در ارومیه و شهرستان‌های جنوبی استان وزید که در پی آن با شکست درختان و سقوط آن‌ها بر روی خطوط شبکه برق موجب قطعی‌های ناخواسته برق در برخی از مناطق آسیب دیده بودیم که پس از پنج ساعت تلاش بی وقفه نیرو‌های عملیاتی تمامی فیدر‌ها و خطوط برقرار شدند.

وی ادامه داد: از لحظات ابتدایی وقوع طوفان و پیش‌بینی خسارات احتمالی ناشی از آن ستاد مدیریت بحران شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی بلافاصله تشکیل و با دستور ویژه تمامی نیرو‌ها در حالت آماده باش قرار گرفتند.

سخنگوی مدیریت بحران شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی با اشاره به فعالیت ۳۰۰ اکیپ عملیاتی این شرکت جهت رفع مشکلات حادث شده، یادآور شد: با توجه به شدت و سرعت طوفان در راستای رعایت ایمنی و حفظ سلامت جان همکاران عملیاتی، در ساعات اولیه امکان استفاده از تجهیزات بالابر و صعود و فرود در پایه‌ها میسر نبود که پس از کاهش شدت و سرعت تندباد، بلافاصله تمامی اکیپ‌های عملیاتی در ارومیه و سایر شهرستان‌های تابعه با همکاری شهرداری‌ها اقدام به پاکسازی اشجار از خطوط برق نموده و نسبت به اصلاح و برقرار نمودن آن‌ها اقدامات لازم صورت گرفت.

کیامهر افزود: رسیدگی به تک خاموشی‌های احتمالی همچنان در دست اقدام بوده و مشترکین عزیز می‌توانند از طریق تماس با سامانه ۱۲۱ فوریت‌های برق مشکل را به این شرکت گزارش داده تا اکیپ‌های شرکت توزیع نیروی برق در کوتاه‌ترین زمان نسبت به رفع مشکلات ایجاد شده اقدام کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.