تعیین خسارت هزار خانه متاثر از آبگرفتگی در ماهشهر

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان گفت: هزار واحد مسکونی متاثر از آبگرفتگی اخیر در شهرستان ماهشهر تعیین خسارت شدند.

ناصر ایزدی‌فر با بیان اینکه تا کنون پنج هزار واحد مسکونی در شهرستان ماهشهر ارزیابی شدند، گفت:  مراحل پایانی ارزیابی خانه‌های متاثر از آبگرفتگی در شهرستان ماهشهر در حال انجام است و به زودی گزارش خسارت به هیات دولت ارائه می‌شود.

او افزود:  خوشبختانه ارتباط و همکاری خوبی بین ادارات و مدیریت بحران استانداری خوزستان برای رسیدگی و پیگیری خسارات ناشی از آبگرفتگی در این شهرستان وجود دارد.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان ادامه داد: بیشترین میزان خسارت تعیین شده در بخش معیشتی و پرداخت کمک هزینه خرید وسایل منزل است.

آقای ایزدی فر می‌گوید: در آبگرفتگی اخیر با تمهیدات صورت گرفته، آب در خانه‌ها ماندگار نبود و بیشترین میزان خسارت به وسایل منازل وارد شده است.

او گفت: بعد از آبگرفتگی سال ۹۹ یک کانال برای انتقال سیلاب در شهر بندر امام خمینی (ره) ایجاد شد که امسال در تخلیه روان آب‌های این شهر بسیار اثر گذار بود.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان ادامه داد: برگشت آب از خور موسی (یکی از خور‌های خلیج فارس) به سمت شهرستان ماهشهر نیز در افزایش حجم آبگرفتگی در این منطقه نقش داشته است.

آقای ایزدی فر با اشاره به اینکه متاسفانه زیرساخت شهر بندر امام (ره) بسیار ضعیف است، افزود: بیشتر خانه‌ها با ساختمانی ناپایدار و یا در مناطق حاشیه‌ای شهرستان ماهشهر با آبگرفتگی اخیر دچار خسارت شدند.

او گفت: در شهر بندر امام (ره) به دلیل وجود بافت فرسوده و ناکارآمد و نبود شبکه مناسب دفع فاضلاب و آب‌های سطحی در زمان بارش باران مشکلاتی برای این منطقه ایجاد می‌شود.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان با بیان اینکه بعد از آبگرفتگی سال ۹۹ بندر امام (ره) ساخت سه هزار واحد مسکونی برای خانوار‌های آسیب دیده آغاز شد، ادامه داد: به دلیل تورم، وقفه‌ای در ساخت این خانه‌ها به وجود آمد و برای تکمیل این واحد‌های مسکونی نیاز به همکاری مردم است.

 در اواخر آبان ماه امسال با بارش ۱۱۲ میلیمتر باران در ماهشهر برخی مناطق این شهرستان به ویژه شهر بندر امام (ره) دچار آبگرفتگی شد.

بر اساس اعلام فرماندار شهرستان ماهشهر در آبگرفتگی اخیر بیشتر وسایل منازل دچار آسیب شد و ساختمان خانه‌ها به دلیل تخلیه سریع آب آسیب جدی ندیدند.

در سال ۹۹ نیز شهر بندر امام (ره) دچار آبگرفتگی گسترده شد که به دلیل ماندگاری بیش از ۱۰ روز روان آب‌ها خانه‌های زیادی دچار آسیب شدند.

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی متعهد به ساخت سه هزار واحد مسکونی در شهر بندر امام (ره) برای جایگزینی خانه‌های خسارت دیده از آبگرفتگی شده که تا کنون ۸۰۰ خانه بهره برداری شده است. 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.