ثبت حدود ۱۲میلیون تردد در محور‌های مواصلاتی استان اردبیل

معاون فنی و راه‌های روستایی اداره کل راهداری استان اردبیل از ثبت حدود ۱۲ میلیون تردد در محور‌های مواصلاتی استان اردبیل خبر داد.

منصور نجفقلی‌زاده در بازدید از سامانه هوشمند محور سرچم گفت: در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۱۱میلیون و ۴۲۷ هزار و ۴۱۱ تردد در مبادی ورودی و خروجی استان ثبت شده بود افزایش ۵ درصدی را شاهد هستیم.

او با اشاره به اینکه در مدت یاد شده حدود ۶ میلیون و ۶۱ هزار و ۶۳۴ تردد در مبادی ورودی و ۵ میلیون و ۹۱۹ هزار و ۳۵۳ تردد نیز در مبادی خروجی استان به ثبت رسیده افزود: نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۵ میلیون و ۷۹۸ هزار و ۷۸۰ تردد در مبادی ورودی ثبت شده بود در ۸ ماهه گذشته افزایش ۴ و نیم درصدی را نشان می‌دهد. 

معاون فنی و راه‌های روستایی اداره کل راهداری استان اردبیل ادامه داد: در مدت مشابه سال قبل ۵ میلیون و ۶۲۸ هزار و ۶۳۱ تردد در مبادی خروجی استان به ثبت رسیده بود که در ۸ ماهه گذشته ۵ درصد افزایش را شاهد هستیم. 

نجفقلیزاده محور‌های اردبیل-آستارا و بالعکس، اردبیل-نیر و بالعکس و اردبیل-مغان بالعکس را جزو محور‌های پرتردد استان برشمرد و تصریح کرد: در ۸ ماهه گذشته ۹ میلیون و ۹۷۰ هزار و ۵۶۶ تردد در محور اردبیل- آستارا و بالعکس، ۸ میلیون و ۸۷۲ هزار و۴۷۶ تردد در محور اردبیل-نیر و بالعکس و ۶ میلیون و ۶۰۹ هزار و ۴۴۹ تردد نیز در محور اردبیل-مغان و بالعکس ثبت شده است. 

او در مدت یاد شده از ثبت ۸ میلیون و ۳۷۷ هزار و ۸۱۲ تردد تخلف سرعت غیرمجاز در محور‌های مواصلاتی استان اردبیل خبر داد و خاطرنشان شد: این میزان ۱۰ درصد از کل تردد استان را شامل می‌شود. 

معاون فنی وراه‌های روستایی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل محور بران –سه راهی سربند، گرمی-بیله سوار و محور مشگین شهر- کنگرلو را درای بیشترین تردد تخلف سرعت غیرمجاز عنوان کرد و گفت: در ۸ ماهه گذشته ۲۷۸ هزار و۳۸۶ تردد تخلف سرعت غیرمجاز در محور بران-سه راهی سربند، ۲۲۶ هزار و ۷۱۳ تردد در محور گرمی-بیله سوار و ۲۱۸ هزار و ۶۸۶ تردد تخلف سرعت غیرمجاز در محور مشگین شهر-کنگرلو ثبت شده است. 

نجفقلیزاده میانگین سرعت استان را ۷۲ کیلومتر دانست و بیان کرد: رانندگان برای حفظ جان خود وسایر مترددین درجاده ضمن رعایت سرعت و سبقت باید به علائم راهور در جاده نیز توجه کنند. 

او فعالیت ۷۴ دستگاه تردد شمار برخط، ۵۴ سامانه ثبت تخلفات سرعت و۴۱ دوربین نظارت تصویری رادر محور‌های استان اردبیل یادآور شدو از مردم خواست قبل ازسفر جهت اطلاع از آخرین وضعیت جوی وترافیکی استان با سامانه ۱۴۱ اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل تماس بگیرند.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.