یک میلیون و ۲۳۸ هزار تُن کالا از گمرکات استان مرکزی صادر شد

سرپرست اداره‌کل گمرکات استان مرکزی گفت: یک میلیون و ۲۳۸ هزار و ۱۲۸ تُن کالا از ابتدای سال جاری تاکنون از گمرکات این استان به خارج از کشور صادر شده است.

روح الله غلامی سرپرست اداره‌کل گمرکات استان مرکزی گفت: صادرات کالا از گمرکات استان مرکزی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۳ درصد افزایش یافته‌است.

وی، ارزش کالاهای صادر شده از گمرکات استان مرکزی در سال جاری را ۷۵۴ میلیون و ۹۵۰ هزار و ۳۶۵ دلار عنوان کرد و ادامه داد: کالاهای صادر شده از گمرکات این استان به مقصد ۷۹ کشور جهان از جمله پاکستان، افغانستان، عراق، ترکیه و ارمنستان صورت گرفته است.

سرپرست اداره‌کل گمرکات استان مرکزی خاطرنشان کرد: انواع هیدروکربن‌ها، سوخت جت، گاز مایع، کامپاند پلی‌اتیلن، روغن سبک، قوطی آلومینیوم، ظروف شیشه‌ای، رول دستمال کاغذی، آب میوه تغلیظ شده، شیرخشک صنعتی، شمش آهن و فولاد از جمله بیشترین کالاهای صادر شده در این مدت است.

غلامی گفت: ۲۲۱ هزار و ۸۸۶ تُن کالا به ارزش ۶۵۳ میلیون و ۲۰۰ هزار و ۵۱۲ دلار امسال به استان مرکزی وارد شد که واردات این کالاها نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی و ارزشی به ترتیب ۸۴ و ۵۵ درصد افزایش دارد.

وی افزود: کویل و شمش آلومینیوم، آنتی اکسیدان‌ها، درب قوطی آلومینیومی، کربن، پارا آمینوفنل گرید دارویی، اسانس خوراکی، آب میوه، اسانس‌های آرایشی بهداشتی، اجزاء، قطعات و ماشین‌آلات خط تولید از جمله کالاهای وارد شده به استان مرکزی در این مدت بود.

سرپرست اداره‌کل گمرکات استان مرکزی خاطرنشان کرد: این کالاها از مبدا ۵۲ کشور جهان از جمله امارات متحده عربی، چین، ترکیه، هنگ‌کنگ و آلمان به این استان وارد شده‌است.

غلامی اظهار کرد: ۵۶۱ پرونده قاچاق به ارزش یک‌هزار و ۶۲۶ میلیارد و ۸۵۵ میلیون و ۱۰۲ هزار ریال امسال در استان مرکزی تشکیل شد که تعداد این پرونده‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد کاهش و ارزش آنها ۳۷ درصد افزایش یافته‌است.

وی ادامه داد: میزان درآمد مالیات بر ارزش افزوده گمرکات استان مرکزی در سال جاری ۶ هزار و ۷۳۹ میلیارد و ۳۳۴ میلیون و ۵۹ هزار ریال بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه درصد افزایش دارد.

سرپرست اداره‌کل گمرکات استان مرکزی افزود: گمرکات این استان امسال پنج هزار و ۱۰۰ میلیارد و ۷۱۷ میلیون و ۸۴۷ هزار ریال درآمد ملی و استانی کسب کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۸ درصد افزایش یافته‌است.

غلامی افزود: گمرکات استان مرکزی در مجموع ۱۱ هزار و ۸۴۰ میلیارد و ۵۱ میلیون و ۹۰۶ هزار ریال درآمد ملی، استانی و ارزش افزوده کسب کرده‌است.

بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ واحد صنعتی در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می‌کنند که از این تعداد حدود ۳۰۰ واحد در بخش صادرات فعال هستند.

برچسب ها: گمرکات ، صادرات کالا
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.