پژوهشگر تاریخ معاصر:

نسل کشی ایرانیان در جنگ جهانی اول از اهداف کانون یهود بود

سیدامیر مکی گفت: بررسی اسناد نشان می‌دهند که پهلوی نقشی جدی در تحکیم رژیم صهیونیستی داشته است و نسل کشی و کاهش جمعیت ایران در جنگ جهانی اول از اهداف کانون یهود بوده است.

به نقل از روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، دوازدهمین نشست نیاوران با عنوان «بازخوانی اسناد لانه جاسوسی درخصوص ارتباط ایران و اسرائیل در عصر پهلوی» با حضور سید امیر مکی پژوهشگر تاریخ معاصر، حجت الاسلام مهران رهنما خانقاه مشاور فرهنگی مرکز مقاومت بسیج وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و جمع دیگری از علاقه‌مندان و تاریخ دوستان در محل سالن کنفرانس این مجموعه برگزار شد.

مکی در این نشست ضمن بررسی ارتباطات دوران پهلوی (اول و دوم) با رژیم جعلی اسرائیل گفت: ذکر موضوع مکانیزم اصلی تولد اسرائیل و ارتباطاتی که در این خصوص وجود داشته از اهمیت بالایی برخوردار است.

او ادامه داد: امروزه در بسیاری از رسانه‌ها صحبت از تولد اسرائیل در ۷۵ سال قبل می‌شود؛ این در حالی است که این زایش، حداقل ریشه در ۱۱۰ تا ۱۲۰ سال قبل دارد.

او با اشاره به وقایع دوران انتهایی قاجار و اتفاقات جنگ جهانی اول که طی سال‌های ۱۹۱۴ تا ۱۹۱۸ به وقوع پیوسته توضیح داد: این اتفاقات از ۳ جنبه قابل توجه است. نخست «سقوط تزار روسیه» و بعدی «اعلامیه بالفور در ۱۹۱۷» است؛ این اعلامیه تولد اصلی رژیم جعلی اسرائیل است و نشان از حمایت مطلق انگلستان آن زمان جهت تولید، توسعه و ایجاد کانون یهود در فلسطین اشغالی دارد.

او افزود: سومین جنبه «قرارداد ۱۹۱۹ وثوق الدوله» است که جای پای صهیونیست و این رژیم نژاد پرست در آن دیده می‌شد که درنهایت این قرارداد منتفی گردید.

او اظهار داشت: طی صحبت‌های خصوصی با رضاخان از او خواسته شده بود که باید به صورت مطلق به درخواست‌های انگلیس (قیم اسرائیل آن زمان) گوش کند و با روی کار آمدن رضاخان پایه‌های ارتباطی مهاجرت یهودیان جهان (بیرون منطقه) با ورود به ایران و رفتن به فلسطین اشغالی ایجاد و سرسلسله پهلوی عملا با این کار ضمانتی جهت تاسیس حکومت خود را کسب نمودند.

این پژوهشگر تاریخ معاصر گفت: در اسناد سازمان لانه جاسوسی می‌بینیم سفارت امریکا ۴ تا ۵ هزار نفر کارمند مقیم و غیر مقیم داشته و آنچنان فاصله محل خواب سفیر با دفتر کارش کمتر از ۵۰ متر بوده که بتوانند تسلط کامل در اجرای اهداف خود داشته باشند؛ همچنین تعداد بالایی از نفرات سازمان سیا، نفرات مرتبط با موساد و نفرات مرتبط با پنتاگون به عنوان اعضای دیپلماتیک سفارت مشغول کار بوده اند.

او افزود: در بررسی اسناد شاهد آن هستیم که سال ۱۳۲۷ عملیات و شناسایی دوفکتو محمدرضا پهلوی نسبت به رژیم اسرائیل اتفاق افتاده، اما آنطور که اسناد بیان داشته اند اولین نمایندگی ایران در سال ۱۳۱۳ و در ابتدای دهه دوم سلطنت پهلوی اول، در اسرائیل فعالیت داشته است.

او ادامه داد: از نکات مهمی که در اسناد سفارت به دفعات به آن اشاره شده این است که رژیم اسرائیل به صورت دوفکتو اعلام شده بود و این حاکی از آن است که پهلوی دوم هم با ترس از اعتراض عمومی و کشور‌های مسلمان همسایه، رسمیت رژیم اسرائیل را علنی ننموده بود.

او توضیح داد: در سال ۱۳۲۷ نماینده ما در سازمان ملل اسرائیل را به عنوان دوفکتو معرفی کرده یعنی حکومت ما اعلام کرده رژیم اسرائیل شناسایی شده، اما به رسمیت علنی شناخته نشده است.

مکی اظهار داشت: در سال ۱۳۲۹ محمدرضا پهلوی در اولین مصاحبه خود در این باره رسما اعلام می‌کند که ۱۱ سال پیش دوفکتو رژیم اسرائیل را اعلام کرده ایم. پس از آن در پی کودتا ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ و حمایت بی، چون و چرای دول غربی و اسرائیل از این کودتا و باز شدن جای پای ماسون‌ها و و لابی‌های فراماسونری در کشور، محمدرضا در زمین آن‌ها شروع به بازی کرده و به صورت قطعی رژیم اسرائیل را به رسمیت شناخت.

او با اشاره به منابع یهودی که از کتاب تاریخ یهود ایران (نوشته حبیب لوی) استخراج شده، درخصوص به رسمیت شناختن و قدیس سازی صهیونیست در زمان رضاخان توضیح داد: در این سند اشاره شده «دوره سلطنت رضاخان برای یهودیان ایران نظیر زمان کوروش کبیر برای ما می‌باشد و عصر فرزند او محمدرضا نظیر عصر داریوش اول بوده است». این سند به ما ثابت می‌کند در سرسلسله پهلوی اول قطعا صهیونیست وجود داشته و یک تنیدگی و و وابستگی عظیم ارتباطی را باهم داشته اند.

او تصریح کرد: در سندی دیگر شاهد آن هستیم که کانون ملی یهود اعلام می‌کند «روز به سلطنت رسیدن رضاخان و نیز کودتای سوم اسفند ۹۹ را به منزله روز احیای عظمت و اقتدار یهود می‌دانیم».

او اظهار داشت: در دوره رضا خان قانونی وضع شد که طی آن ایران محلل ورود یهودیان مهاجر به سرزمین موعود شد؛ و بر اساس این قانون باید به یهودیان مهاجر خارجی بعد از ورود به ایران آزادی کامل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی اعطا شود و پس از ۲ سال اقامت در ایران، اوراق هویت رسمی ایرانی به آنان اعطا گردیده تا بتوانند ایران را به مقصد فلسطین اشغالی ترک نمایند.

او ادامه داد: توجیه انجام این امر این بوده که دول استعماری می‌گفتند با توجه به اینکه جمعیت ایران یک سوم فرانسه است و فرانسه ۴۰ میلیون نفوس و ایران ۱۲ میلیون نفوس دارد، نه تنها مشکلی ایجاد نمی‌شود بلکه مشکل جمعیت ایران نیز حل می‌شود.

این پژوهشگر تاریخ معاصر توضیح داد: قحطی بزرگ فاجعه‌ای بود که برای میهن پرستان شکل گرفت و جمعیت ایران از حدود ۲۰ تا ۲۳ میلیون به ۱۱ تا ۱۳ میلیون رسید. این قحطی برنامه‌ای بود که طی آن نفوس ایرانی را ازبین بردند تا به اهداف خود برسند، از اینرو تا می‌توانستند جمعیت ایران را کم کردند.

او با اشاره به اینکه نبود غذا و غله، بردن غلات ما به خارج از کشور و یا جهت دول اشغالگر و بستن مرز‌ها توسط دول متفق از برنامه‌های اجرای این قحطی بود، اذعان داشت: منابع استخراج شده در خصوص قحطی بزرگ ایران نشان می‌دهند که نسل کشی و کاهش جمعیت ایران در جنگ جهانی اول از اهداف کانون یهود بوده است.

او با اشاره به نقش فروغی‌ها درخصوص ارتباط ایران با رژیم اسرائیل گفت: فروغی بزرگ از یهودیان عراق بود که به ایران مهاجرت کرد و پسرش محمدعلی فروغی اولین لژ فراماسونری در ایران را تاسیس نمودند. محمدرضا فروغی اولین نخست وزیر رضاخان، اولین نخست وزیر انتقالی محمدرضا پهلوی، آخرین نخست وزیر رضاخان و تحویل دهنده حکومت به محمدرضا و یکی از عوامل اصلی در این نقل و انتقالات بود.

این پژوهشگر تاریخ معاصر با بیان اینکه اسناد سفارت امریکا بسیار حائز اهمیت، خواندنی و موثق است خاطر نشان کرد: طی ۲۵۰ سال گذشته سابقه نداشته روسای جمهور امریکا شب سال نو میلادی خارج از کشورشان باشند، اما در دی ماه سال ۵۶ جیمی کارتر در جلسه‌ای ۱۷ ساعته با حدود ۴۱۰ نفر همراه در ایران و جشن سال نو را در کاخ نیاوران بوده است.

او با اشاره به یکی از اسناد سفارت آمریکا که توسط مامور گزارشگر سفارت در دیدار با علی امینی در سال ۱۳۳۷ آورده شده توضیح داد: امینی در این ملاقات اظهار داشته اعراب باید از بازی با مسئله اسرائیل دست بردارند و در عوض برای رسیدن به سازش، توافقی حاصل کنند. اگر آن‌ها این کار را انجام دهند از حمایت گسترده آمریکا برخوردار می‌شوند، متاسفانه ایشان نمی‌دانند که چگونه در مورد حسن نیتی که در آمریکا نسبت به آن‌ها وجود دارد سرمایه گذاری کنند.

او ادامه داد: امینی در جایی دیگر می‌گوید که تلاش ویژه‌ای برای تسخیر مغز‌های جوان مملکت باید صورت گیرد و آن‌ها را در مسیر صحیح و پیشرفت از طریق کار سخت و وطن پرستی حقیقی قرار دهد. ده‌ها نفر از جوانان به اسرائیل اعزام خواهند شد تا به مدت کافی در آن‌جا کار و زندگی کنند تا دید صحیح را بدست آورند و سپس به عنوان رهبران در ایران خدمت کنند. امینی امیدوار است که سرویس اطلاعات ایالات متحده بتواند در این مورد کمک نماید.

همچنین حجت الاسلام مهران رهنما مشاور فرهنگی مرکز مقاومت بسیج وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درخصوص بازخوانی اسناد لانه جاسوسی درخصوص روابط ایران و اسراییل در عصر پهلوی گفت: رهبر انقلاب در دوره‌های گوناگون باز خوانی این اسناد را یاد آوری و مطالبه کردند و این امر مطالبه بیست و هشت ساله‌ی ایشان شاید باشد که تاکنون متاسفانه همتی برای این مهم انجام نشده است.

او تصریح کرد: این اسناد امروز در هشتاد جلد چاپ شده و باید بازخوانی شود تا دست آمریکا برای نسل نو رو شود و یکی از موضوعات مهم این اسناد درخصوص روابط ایران و اسراییل در عصر پهلوی است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۳۶ ۱۰ آذر ۱۴۰۲
انگلیسیا نصف جمعیت ایران رو کشتتد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۵ ۰۹ آذر ۱۴۰۲
صیهونیسم وحشی جهانی
آخرین اخبار