استاندار ایلام :

پروژه آبرسانی به ۱۳ روستای دهستان داجیوند ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

استاندار ایلام با بیان اینکه پروژه آبرسانی به ۱۳ روستای دهستان داجیوند ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: ۳۲۰میلیارد ریال برای تکمیل پروژه ایستگاه پمپاژ داجیوند به کهره تخصیص یافت.

حسن بهرام‌نیا استاندار ایلام در سفر به شهرستان هلیلان در جریان بازدید از پروژه آب شرب دهستان داجیوند، با بیان اینکه این شهرستان تنش آبی شدید داشت، اظهار کرد: ۲۸ روستای این شهرستان با مشکل تامین آب شرب مواجه بودند که طی چندین ماه به ۱۳ روستای بخش جزمان از توابع این شهرستان آبرسانی شد.

وی افزود: پروژه آبرسانی به ۱۳ روستای دهستان داجیوند نیز ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در آینده نزدیک این پروژه مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

استاندار ایلام عنوان کرد: پروژه آبرسانی به ۱۲۸ روستای استان با اعتبار ۵۰۴ میلیارد تومان با مشارکت قرارگاه بسیج سازندگی بیش از ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان ایلام با اشاره به مشکل تنش آبی در سه شهرستان هلیلان، چوار و ملکشاهی امسال برطرف می‌شود، بیان کرد: ۵۲۰ میلیارد ریال برای پروژه‌های آبرسانی هلیلان اختصاص یافته است.

پرویز ناصری بیان کرد: به زودی مشکل تنش آبی در روستا‌های شهرستان هلیلان برطرف می‌شود.

استاندار ایلام در ادامه سفر به شهرستان هلیلان، از پروژه ایستگاه پمپاژ داجیوند به کهره بازدید کرد.

وی در جریان این بازدید گفت: کار مطالعه و طراحی این پروژه با هدف آبی کردن ۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی هلیلان از سال ۸۷ شروع و عملیات اجرایی آن نیز از سال ۹۰ شروع شد.

استاندار ایلام اظهار کرد: این پروژه از پروژه‌های بزرگ آبی سازمان جهاد کشاورزی در استان است که به ۲ فاز اولیه و ثانویه تقسیم شده است.

بهرام‌نیا افزود: کل کار‌های ابنیه‌ای و سازه‌ای این پروژه به اتمام رسیده و تلاش می‌شود تا پایان سال جاری فاز اول آن به بهره‌برداری برسد.

وی کل اعتبار این پروژه را ۷۲۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: از این میزان اعتبار، ۳۲۰ میلیارد ریال در دولت سیزدهم به این پروژه اختصاص یافته و ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی آن در دولت فعلی محقق شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.