رفع تصرف بیش از ۷۱ هزار مترمربع اراضی حریم رودخانه‌های کردستان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۷۱ هزار و ۲۴۹ مترمربع از اراضی حریم و بستر رودخانه‌های استان رفع تصرف شده است.

آرش آریانژاد مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان گفت: آزادسازی موردی در سال جاری ۶۵ هزار و ۲۴۹ متر مربع و آزادسازی سراسری گاران هم ۶ هزار مترمربع بوده است.

وی با اشاره به اینکه برای رفع تصرف این اراضی  هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است، افزود: بیشترین آزادسازی اراضی رفع تصرف شده مربوط به شهرستان‌های بیجار، کامیاران، سقز و مریوان بود.

آریانژاد با بیان اینکه  ۴۲ هزار و ۹۶۷ مترمربع از اراضی به صورت توافقی و ۲۲ هزار، ۲۸۲ متر مربع حکمی و ۶ هزار مترمربع نیز در قالب سراسری، آزادسازی و رفع تصرف شد، بیان کرد: بازگشایی مسیر رودخانه ها، حفاظت از اراضی بالادست در مواجه با سیلاب، محافظت حدود و حریم رودخانه و فرهنگ سازی و محافظت از اموال ملی و بیت المال، از مهمترین فواید آزادسازی اراضی ذکر شده است.

وی از اشخاص حقیقی و حقوقی خواست برای جلوگیری از هرگونه ضرر و زیان مالی ناشی از خرید و ساخت و ساز در اراضی واقع در مجاورت رودخانه‌ها و مسیل‌ها، قبل از هرگونه اقدام، با مراجعه به مدیریت منابع آب شهرستان‌ها، برای مشخص شدن بستر و حریم قانونی به صورت دقیق، استعلام کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.