استاندار سیستان و بلوچستان:

دانشگاه محور توسعه در کشور است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: خط مقدم توسعه و پیشرفت از مسیر دانشگاه می‌گذرد و اگر فعالیت‌های انجام شده بر اساس و مبنای پایه‌های علمی بنا نهاده نشوند، قطعاً محکوم به شکست خواهند بود.

 محمد کرمی در جلسه با روسای دانشگاه‌ها به مناسبت هفته پژوهش، اظهار کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی موظف به همکاری با دانشگاه‌ها هستند.

وی افزود: به تمام شرکت‌های فعال گفته شده است باید به دنبال تغییر و نوآوری باشند و ارتباط با دانشگاه را حفظ کنند چرا که مسیر تغییر و نوآوری از دانشگاه عبور می‌کند.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه مهارت محوری باید اساس فعالیت‌ های آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها باشد، تصریح کرد: در همه رشته‌ها باید مهارت محوری به عنوان پایه و اساس رعایت شود حتی رشته‌های علوم انسانی.

وی ادامه داد: بانک اطلاعات ویژه دانش آموزان و دانشجویان در پارک‌های علم و فناوری ایجاد شود تا آنان به دنبال پژوهش‌ها و ابداعات جدید حرکت کنند و ادامه دهنده گام‌های بعدی تحقیقات انجام شده باشند و از تکرار و موازی کاری پرهیز شود.

کرمی با اذعان به اینکه به دنبال پیگیری وام‌های ویژه رشته‌های دانش بنیان هستیم، عنوان کرد: در حال برنامه‌ریزی برای تخصیص وام به دانش آموزان نخبه برای تلاش مضاعف و ورود به چرخه‌های پیشرفته‌تر هستیم.

وی با بیان اینکه نیازمند پرورش نیروی انسانی متناسب با نیاز استان هستیم، افزود: متاسفانه در معادن استان بسیاری از نیروهای تخصصی از سایر استان‌ها به کارگیری شده‌اند و یا در بخش‌هایی به علت نبود نیروی انسانی متخصص مواد معدنی به صورت خام جهت فناوری به استان‌های همجوار انتقال داده می‌شوند.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: اقتصاد دریایی و تجاری با توجه به ظرفیت و پتانسیل استان بایستی برنامه‌ریزی شود.

وی ادامه داد: متاسفانه بعضاً در حوزه مدیریتی نیز مشکل نیروی انسانی متخصص دیده می‌شود به گونه‌ای که برنامه‌ریزی برای پروژه‌ها در مدیران دیده نمی‌شود لذا اگر مدیر مهارت‌های کنترل و نظارت را داشته باشد می‌تواند دقیق‌تر بر روی پروژه‌ها حضور یابد.

کرمی در پایان بار دیگر با تاکید بر اینکه متاسفانه بسیاری از عقب ماندگی‌ها به واسطه عدم نیروی انسانی متخصص در استان است، عنوان کرد: دانشگاه‌ها باید نقش اساسی در تعریف پروژه‌های عمرانی داشته باشند و نیاز استان به رشته‌های مورد نیاز بازار را احصاء کنند و در این زمینه در مسیر فناوری‌های جدید حرکت کنند زیرا این موضوع لازمه‌ی هرگونه رشد و تحول است.

 

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار