طلاق به خاطر درددل عروس با دیگران

مرد جوان که مدعی بود همسرش به خاطر درد دل با اطرافیان تمام جزئیات زندگی مشترکشان را برملا کرده است برای درخواست طلاق به دادگاه خانواده رفت.

چند روز قبل زوج جوانی برای جدایی به یکی از شعبه‌های دادگاه خانواده رفتند. قاضی با دیدن دختر جوان که تازه ۲۰ ساله شده بود گفت: دخترم فکر نمی‌کنی طلاق گرفتن بعد از ۹ ماه زندگی مشترک تصمیم درستی نباشد؟!

دختر که شیدا نام داشت گفت: آقای قاضی من راضی به جدایی نیستم همسرم میثم درخواست طلاق داده است.

این بار پسر جوان از جا برخاست و گفت: جناب قاضی من از کودکی شیدا را می‌شناختم مادرانمان با هم همکار و ما خودمان دوست و همبازی بودیم. هر چه بزرگتر شدیم بیشتر به هم علاقه پیدا کردیم و حتی در یک دانشگاه با هم قبول شده و درس می‌خواندیم. حدود یک سال قبل از مادرم خواستم که به خواستگاری شیدا برویم و ازدواج کنیم و چون شناخت زیادی از هم داشتیم خانواده‌ها نیز مخالفتی نکردند و ما ازدواج کردیم، اما حالا پشیمانم؛ چرا که بعد از ۹ ماه زندگی مشترک من مدام از اطرافیان حرف‌هایی می‌شنوم که مربوط به زندگی خصوصی‌ام است. اطرافیان مدام به خودشان اجازه می‌دهند در زندگی ما دخالت و اظهار نظر کنند. وقتی بیشتر دقت کردم متوجه شدم که شیدا درباره همه مسائل زندگی مشترکمان با فامیل و دوست و آشنا درددل می‌کند. من دیگر تحملش را ندارم آقای قاضی در این ۹ ماه زندگی این خانم همه چیز را به همه گفته است هرچه به او تذکر می‌دهم بی‌فایده است و می‌گوید من درددل کردم.

قاضی رو به شیدا کرد و گفت دخترم چرا مسائل زندگی مشترک را برای بقیه تعریف می‌کنی؟ شیدا گفت به کسی نگفتم فقط به مادرم و دوست صمیمی‌ام گفتم.

میثم بلافاصله گفت: همین دوست صمیمی‌اش ما را بدبخت کرده با راهنمایی‌های اشتباه و حتی حسادت‌های آشکارش فقط زندگی ما را به هم زده است. چرا او باید بداند که من چه خصوصیات اخلاقی‌ای دارم.

چرا مادر شیدا باید بداند من در خانه چکار می‌کنم و چه می‌پوشم و چه رفتاری دارم؟ که به بهانه نصیحت یا راهنمایی جلوی دوست و آشنا مرا سکه یک پول کند. قاضی که مرد با تجربه‌ای بود و به عمق مشکل زندگی مشترک این زوج جوان پی برده بود گفت طلاق که قطعاً راه‌حل مناسبی برای شما نیست شما باید ابتدا به ۲ ماه کلاس مشاوره ارجاع شوید بعد از آن اگر مشکلتان حل نشد حکم طلاق را صادر می‌کنم.

امیرحسین صفدری کارشناس حقوقی

در این پرونده می‌بینیم که سن کم، نبود درک متقابل و شناخت از ماهیت زندگی مشترک، درددل کردن، دخالت‌های اطرافیان، نبود مسئولیت پذیری و نداشتن مهارت گفتگو باعث شده این زوج جوان به این مرحله از زندگی برسند که راه چاره را در طلاق و جدایی بدانند.

 شیدا به‌خاطر سن کم درک زیادی از ماهیت اصلی زندگی مشترک ندارد و همین مسأله هم باعث شده تمام نقاط قوت و ضعف زندگی مشترک خودش را صادقانه برای دیگران تعریف کند و دیگران به خودشان این اجازه را بدهند و در زندگی شیدا و میثم دخالت کنند و بر همین اساس این دخالت‌ها باعث ایجاد تشنج و مشکلات بین این زوج جوان شده که می‌خواهند طلاق بگیرند.

 این زوج جوان باید بدانند که برای ایجاد یک زندگی مشترک موفق و خوب رازدار همدیگر باشند و تا جایی که می‌توانند از درددل کردن برای دیگران خودداری کنند تا اجازه دخالت دیگران را در زندگی مشترک ندهند.

روزنامه ایران

برچسب ها: طلاق ، دادگاه
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۰۵ ۱۳ آذر ۱۴۰۲
سلام دوستان تجربه من میگه که زوجین باید قبل از ازدواج به کلاس آموزش خانواده برن
قبل از فرزند آوری به کلاس تربیت کودک برن
این کلاسها باید اجباری باشه هرچقدر هم هزینه داشته باشه واقعا ارزش داره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۲۸ ۱۳ آذر ۱۴۰۲
به سن نیست. بعضی هستند که سنشون از 40 هم رد شده ولی حرف توی دهنشون نمی مونه. فرقی هم بین زن و مرد نیست.
این باعث بی اعتمادی می شه.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۲۱ ۱۳ آذر ۱۴۰۲
اتفاقا واسه من برعکس شد
شوهرم بخاطر اینکه با کسی درد دل نمیکردم طلاقم داد!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۵۵ ۱۳ آذر ۱۴۰۲
میثم جان طلاق بگیر که دوسال بعد مثل سگ پشیمون میشی!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۳۴ ۱۳ آذر ۱۴۰۲
عروس دهن لق و آبروریز مفتش گرونه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۵۶ ۱۳ آذر ۱۴۰۲
عجب
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۳۵ ۱۳ آذر ۱۴۰۲
هیچ موجودی روی کره زمین بدتر و خطرناکتر از بشر نیست مثل حضرت علی ع درد دل با چاه بهتر از درد دل با آدماست
البته چنین چیزی را دلیل طلاق قرار دادن هم خود زنی و بدترین راه حله
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۱۴ ۱۳ آذر ۱۴۰۲
من هم مشکل شمارو دارم
شوهرم متاسفانه همه چیو به همه میگه و اصلا اعتماد بهش ندارم
هیچ چیزی نیست که بقیه از زیر زبونش در نیارن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۰۴ ۱۳ آذر ۱۴۰۲
ادمی که جلو زبونش رو نتونه بگیره بدر زندگی نمیخوره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۲۰ ۱۳ آذر ۱۴۰۲
ماشالله ۲۰ سالش هست کجا سن کمی داره؟؟؟
مشکل اصلی عدم مطالعه و مشاوره درست قبل از ازدواج هست هست کتابهای بسیارخوب و کاربردی وجود داره اما حیف که همه فکر میکنیم ازدواج خیلی راحتر از غذا خوردن هست و براش وقت نمیذاریم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۴۲ ۱۳ آذر ۱۴۰۲
ازدواج سن پایین این مشکلات رو هم داره و هنوز بلوغ فکری لازم رو ندارن. الان بچه کلاس 4 و 5 میگیرن همه. حتی پسر 40 ساله دنبال دختربچه اس.اون دیگه عروسکه نه زن زندگی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۱۰ ۱۳ آذر ۱۴۰۲
کار خوبی می کند - بدترین کار همین گفتن هاست
آخرین اخبار