آب و گاز به سایت فرآوری پسماند البرز قم می‌رسد

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم از تلاش‌ها برای تأمین آب و گاز سایت فرآوری پسماند البرز خبر داد.

 به نقل از شهرداری قم، سید عبدالله میرابراهیمی،مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم  اظهار کرد: بودجه امسال این سازمان ۶۵ میلیارد تومان بوده است که تاکنون ۳۵ میلیارد تومان محقق ‏شده و تا پایان سال به تحقق کامل می‌رسد.

وی گفت: بیش از ۲۵ میلیارد تومان اعتبار توسط سازمان در مجموعه شهرداری قم تعریف شده که در جایگاه پشتیبانی یعنی خرید تجهیزات، وسایل و ماشین‌آلات است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم عنوان کرد: در زمینه توسعه مجموعه سایت البرز در حوزه فرآوری کمپوست، بحث غنی‌سازی کمپوست مطرح است که در این زمینه یک دستگاه خریداری شده و در مرحله ساخت و نصب است.

به گفته وی، اگر بخواهیم در سایت البرز فعالیت منسجم برای سرمایه‌گذاری داشته باشیم باید امکانات و زیرساخت‌ها توسعه یابند که در این راستا در تلاشیم طی سال جاری گازرسانی به این سایت انجام گیرد.

میر ابراهیمی ابراز کرد: با توجه به محدودیت آب سایت البرز از ابتدای سال پیگیر بودیم که پساب تصفیه‌خانه را به سایت انتقال دهیم و در نظر داشتیم اقدامی مشترک با شرکت شهرک‌های صنعتی داشته باشیم، اما با وجود قول مساعد زمینه همکاری در این حیطه فراهم نشد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با انتقال پساب تصفیه‌خانه در تلاش است تا علاوه بر اینکه منابع آبی توسعه یابد، به‌عنوان یک ظرفیت، ارزش‌افزوده نیز ایجاد کند که مطالعات آن انجام شده و ۱۱ کیلومتر لوله‌گذاری می‌شود که طی سال جاری تجهیزات خریداری و سال آینده پروژه اجرا می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار