استاندار خراسان جنوبی؛

خط انتقال گاز دشتک به خراسان جنوبی در اولویت پروژه‌های شرکت ملی گاز ایران است

استاندار خراسان جنوبی گفت: خط انتقال گاز دشتک زابل به نهبندان و سربیشه در خراسان جنوبی در اولویت پروژه‌های شرکت ملی گاز ایران است. 

قناعت استاندار خراسان جنوبی با بیان این مطلب به نتایج دیدار خود با چگینی مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران اشاره کرد و گفت: این دیدار با سه هدف اصلی انجام شد.

او  با بیان اینکه در این دیدار از اقدامات شرکت گاز در خراسان جنوبی تقدیر شد، افزود: شرکت گاز در دو سال گذشته، کار‌های بزرگی در استان انجام داده است.

به گفته قناعت؛ اتصال ۱۰۰ درصد شهر‌ها و ۹۹ درصد روستا‌های استان به شبکه سراسری گاز، از مهمترین اقدامات شرکت گاز در خراسان جنوبی است.

استاندار با اشاره به اینکه اجرای خط انتقال گاز دشتک زابل به نهبندان و سربیشه از فاخرترین پروژه‌های شرکت گاز در شرق کشور است، بیان کرد: با اجرای این پروژه، خراسان جنوبی به رینگ گاز کشور متصل می‌شود.

او تأکید کرد: بنا به موارد اشاره شده در این جلسه، خط انتقال گاز دشتک به خراسان جنوبی همچنان در اولویت پروژه‌های شرکت ملی گاز ایران است و با قدرت ادامه می‌یابد.

استاندار خراسان جنوبی  ادامه داد: سرعت عمل پیمانکار پروژه قابل تحسین است به همین دلیل در این نشست به طور ویژه از این تلاش‌ها تقدیر شد.

به گفته او؛ مطالبه استان، سرعت بخشیدن به روند اجرای این پروژه است که در این جلسه هم مطرح شد.

قناعت سپس با اشاره به نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، گفت: ماه‌های آخر سال، پرباران و سرد پیش بینی می‌شود، لذا با توجه به ناترازی تولید و مصرف گاز در کشور، آمادگی مواجهه با شرایط فصل سرد را در دستور کار داریم.

استاندار تصریح کرد: در این جلسه، ضمن اشاره به تلاش‌های کارکنان شرکت گاز استان در بحران سردی هوای سال گذشته به این نکته تأکید شد که برنامه ریزی‌ها در شرکت ملی گاز به شکلی باشد که خراسان جنوبی دچار قطعی گاز نشود.

او افزود: بنا به قول مساعد مدیرعامل شرکت ملی گاز و با توجه به تمهیدات اندیشیده شده و تجاربی که سال گذشته کسب کرده ایم، امیدواریم در سرمای پیش رو با مشکل خاصی در زمینه قطعی گاز مواجه نشویم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.