برداشت گل مریم از گلزار‌های دزفول آغاز شد

مدیر جهاد کشاورزی دزفول از آغاز برداشت گل مریم در این شهرستان خبر داد.

قمر زاده مدیر جهاد کشاورزی دزفول گفت: کار برداشت گل مریم از سطح حدود ۳۰ هکتار از گلخانه‌های این شهرستان آغاز شده و پیش بینی می‌شود امسال حدود ۴ میلیون شاخه گل مریم از گلخانه‌های این شهرستان برداشت شود.

او افزود:  هر ساله کشت گل مریم در شهرستان دزفول بین ماه‌های اردیبهشت تا شهریور‌ماه انجام می‌شود و برداشت این گل نیز از آبان‌ماه تا فروردین سال بعد ادامه خواهد داشت.

مدیر جهاد کشاورزی دزفول می‌گوید: سطح گلخانه‌های شهرستان دزفول حدود ۲۲۰ هکتار است که حدود ۱۷۵ هکتار آن در تولید انواع گل و گیاهان زینتی و گل‌های شاخه بریده فعال هستند و دزفول به لحاظ تولید گل مریم در کشور، مقام اول را دارد.

آقای قمر زاده ذدامه داد:  گل مریم دزفول جزء با کیفیت‌ترین گل‌ها به لحاظ ظاهر سرگل و عطر و بو  است و کاشت این گیاه بخاطر حساس بودن به سرما در گلخانه‌های با پوشش پلاستیکی صورت می‌گیرد.

او گفت: بالا بودن هزینه سازه‌های گلخانه و نیاز به اختصاص اعتبارات ویژه کم بهره و تنفس دار، نبود ماشین مخصوص حمل گل جهت ارسال به سایر استانها، نبود صادرات و مرز هوایی و زیر ساخت پایانه صادراتی از جمله مشکلات عمده گلکاران است که چنانچه این موانع و مشکلات مرتفع شوند شاهد توسعه و رشد تولید گلخانه‌ها در شهرستان خواهیم بود.

 

 

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۱۶ ۱۷ آذر ۱۴۰۲
ان‌شاءالله این موانع بزودی رفع بشه و مردم باغیرت کشور عزیزم ایران، بیش از پیش از این گل زیبا بهره ببرند
واقعا گل زیبا و خوش عطریه،امیدوارم صنعت تولید عطرطبیعی(ونه غربی الکلی) در کشور به رونق باستانی خودش وبهتراز اون برگرده