دستگیری زوج جوان توزیع کننده ماده مخدر کمیکال در قم

با تلاش پلیس مبارزه با مواد مخدر قم زوج جوانی که از عناصر اصلی توزیع مواد مخدر کمیکال در گروه سنی نوجوانان و جوانان بودند شناسایی و دستگیر شدند.

 سرهنگ حسن هاشم نیا،رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان قم اظهار کرد: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان طرح مقابله با توزیع کنندگان مواد مخدر را با هدف پاکسازی مناطق آلوده از وجود خرده فروشان مواد مخدر با شعار شهری عاری از معتاد متجاهر در سطح استان قم به مرحله اجرا درآوردند.

وی افزود: مأموران با اجرای این طرح موفق شدند زوج جوان و خرده فروش ماده مخدر کمیکال را که یکی از عناصر اصلی توزیع این مواد در سطح محلات استان قم و در گروه سنی نوجوانان و جوانان بودند را شناسایی کنند.

سرهنگ هاشم نیا ادامه داد: مأموران با هماهنگی مقام قضایی استان، در یک عملیات پلیسی و غافلگیرانه هر ۲ نفر متهم که دارای سابقه کیفری بودند را دستگیر کردند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان قم بیان کرد: در بازرسی انجام شده از خرده فروشان مذکور، مقدار یک کیلو و ۱۰۰ گرم ماده مخدر کمیکال در قالب ۴ بسته بزرگ و ۵۷۰ پک کوچک به همراه ۲ دستگاه ترازوی توزین کشف کردند.

وی اضافه کرد: در نهایت متهمان به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی استان شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان قم به خانواده‌ها هشدار داد: نیاز است خانواده‌های عزیز ضمن آگاهی در مورد انواع مواد مخدر و علائم و عوارض ناشی از آن شناخت کافی نسبت به مواد روان گردان خصوصأ کمیکال و نحوه مصرف آن داشته باشند چرا که ماده مخدر کمیکال بر خلاف تصور غلط، با یک مرتبه مصرف فرد را معتاد خواهد کرد و می‌تواند موجب بروز آسیب‌های مغزی و جسمی و اختلالات ژنتیکی ناگواری شود.

سرهنگ هاشم نیا توصیه کرد:والدین گرامی نسبت به نوجوانان و جوانان خود با حساسیت و دقت ویژه و ابراز صمیمیت برخورد کرده و گروه همسالان آنان را خصوصأ در جشن‌ها و مهمانی‌ها بررسی و نسبت به سرنوشت عزیزان خویش با دغدغه بیشتری نظارت و رفتار نمایند، چراکه پیشگیری بهتر از درمان است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان تأکید کرد: مشارکت شهروندان در تأمین امنیت محله محور از طریق ارتباط با تلفن‌های شبانه روزی ستاد خبری پلیس مبارزه با موادمخدر استان قم، به شماره‌های (۰۲۵۳۷۲۲۲۲۰۲ و ۰۲۵۲۱۸۲۵۵۱۵) می‌تواند خدمتگزاران خود در پلیس را برای شهری امن یاری رساند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۵۶ ۲۰ آذر ۱۴۰۲
نوبنیاد پره مواد فروش همه با هم متحد هم هستن بیچاره بچه ها و نوجوانا که شکار اونا میشن
آخرین اخبار