کلاهبرداری ۸۰ میلیون ریالی در لردگان

فرمانده انتظامی لردگان از شناسایی متهم برداشت غیرمجاز ۸۰ میلیون ریالی از حساب بانکی یک شهروند در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ امیر انتظامی نیا گفت: فردی با در دست داشتن یک برگ مرجوعه قضایی، به پلیس فتا مراجعه کرد و عنوان داشت مبلغ ۸۰ میلیون ریال از حسابش بدون اطلاع وی به صورت اینترنتی برداشت شده است که بلافاصله پیگیری موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا لردگان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی لردگان افزود: کارشناسان پلیس فتا با اقدام سریع و به موقع و با اشراف اطلاعاتی، متهم برداشت‌های غیرمجاز شناسایی و با دستور مقام قضایی، پرونده جهت دستگیری متهم به دادسرای مربوطه ارسال شد.


بیشتر بخوانید


وی اضافه کرد: در بررسی‌های انجام شده مشخص شد متهم با راه اندازی یک سایت جعلی و ارسال لینک آن از طریق شبکه‌های اجتماعی و پیام‌های کوتاه، افراد را به درگاه جعلی بانک هدایت و با در دست داشتن اطلاعات کارت بانکی، اقدام به برداشت از حساب افراد می‌کرد.

انتظامی نیا به شهروندان توصیه کرد: این اپلیکیشن‌ها شیوه‌ای برای کلاهبرداری و سوء استفاده از کاربران در فضای مجازی می‌باشد و به هیچ عنوان نباید آن‌ها را بر روی گوشی تلفن همراه خود نصب کنند، به نحوی که استفاده و فعالسازی آن مستلزم پرداخت اینترنتی مبلغ اندکی از سوی مشتریان است.

وی از شهروندان درخواست کرد؛ در صورت مشاهده چنین اپلیکیشن‌هایی در فضای مجازی جهت شناسایی و دستگیری طراحان آن، موارد را از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی در میان بگذارند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.