معاون رییس جمهور:

دولت سیزدهم با کسی تعارف ندارد، ایرادها هم بیان می‌شود

حسینی گفت: دولت سیزدهم در زمینه فعالیت‌های خود با کسی تعارف ندارد، اغراق و مبالغه در کار نیست و هر جا که ایرادی هم وجود داشته باشد، بیان می‌شود.

سیدمحمد حسینی معاون رییس جمهور نشست با اعضای هیات رییسه دانشگاه‌ها و مسوولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری شهر اصفهان، گفت: دولت سیزدهم با روحیه جهادی در ۳۰ ماه گذشته فعالیت کرده و اقدامات زیادی هم انجام داده است که نتایج مطلوبی به همراه داشته و خواهد داشت.

وی با اشاره به اجرای پروژه‌های پیشران در بخش‌های مختلف مانند زیرساخت‌ها، صنعت، معادن، برق و گاز اظهار کرد: شرکت‌های دانش بنیان نیز کار‌های ارزشمندی انجام داده‌اند و نتایج آن ثمرات زیادی برای مردم و کشور بدنبال دارد.

حسینی با بیان اینکه ایران در چند سال اخیر پیشرفت‌های خوبی در فناوری‌هایی فضایی داشته و جزو ۱۰ کشور برتر در این زمینه است، افزود: کارنامه دولت سیزدهم در بخش‌های مختلف مشخص است و باید به همه ابهامات و پرسش‌ها در این زمینه پاسخ داد.

به گفته وی، زمانی که برخی از افراد شرکت‌کننده در اغتشاشات پارسال که ذهن آن‌ها از مسائل منفی و سیاه انباشته بود را به اردو‌های راهیان پیشرفت بردند، آن‌ها در جریان دستاورد‌های مختلف قرار گرفتند و این برنامه بر روی آن‌ها اثرگذار بود.

توجه بیشتر دولت سیزدهم به دانشگاه‌ها نسبت به دولت‌های گذشته

معاون پارلمانی رییس جمهور همچنین با تاکید بر اینکه دانشگاه‌ها همیشه پشتوانه فکری دولت‌ها بوده‌اند، تصریح کرد: دولت سیزدهم در مقایسه با دولت‌های گذشته، توجه بیشتری به دانشگاه‌ها دارد البته ممکن است هنوز کاستی‌هایی در این بخش وجود داشته باشد، اما باید همه کشور و منابع درآمد آن را در نظر گرفت.

وی با بیان‌اینکه دولت سیزدهم از پیشنهادها، انتقاد‌ها و راهنمایی‌های دانشگاهیان استقبال می‌کند و رییس جمهور نیز بر این موضوع تاکید دارد، افزود: برای نخستین بار در هفته بسیج، امسال همه اعضای دولت در دانشگاه‌ها حضور یافتند و این ارتباط بیش از گذشته است.
حسینی با اشاره به اینکه همه اعضای هیات دولت مُکلف به حضور در بین مردم، دانشجویان و استادان هستند، ادامه داد: این ارتباط نباید فقط در حد سخنرانی باشد بلکه اعضای هیات دولت باید پاسخ پرسش‌های دانشجویان را بدهند و مشکلات آن‌ها را از نزدیک بررسی و حل کنند.
وی همچنین با بیان اینکه دشمنان با جنگ فرهنگی و تحمیل تحریم‌ها درصدد دلسرد کردن مردم ایران هستند، تاکید کرد: آن‌ها تاکنون در این کار موفق نشده‌اند و به همین دلیل انتخابات برای ما مهم است.
معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: دشمنان هرگاه حضور گسترده مردم را در انتخابات دیدند، عقب نشینی کردند و برای مدتی، حرفی برای گفتن نداشتند.
حسینی اضافه کرد: طبق نظرسنجی‌ها، برخی افراد که هنوز برای شرکت در انتخابات مجلس مُردد هستند گفته‌اند که اگر بدانند با شرکت در انتخابات، اوضاع بهتر می‌شود بطور حتم در آن مشارکت خواهند داشت بنابراین لازم است که اقدامات تبیینی در این زمینه انجام شود.

وی به نقش نُخبگان و دانشگاهیان در این زمینه اشاره کرد و گفت: جوانان ممکن است تحت تاثیر حرف‌ها و هیجانات قرار بگیرند، اما آن‌ها عناد ندارند و می‌توان با ارتباط بیشتر، ابهامات و پرسش‌های آن‌ها را برطرف کرد.
رییس دانشگاه صنعتی اصفهان نیز در این نشست با اشاره به دستاورد‌های این مرکز آموزش عالی گفت: ما در ابتدای دولت سیزدهم این دانشگاه را با میلیارد‌ها تومان بدهکاری تحویل گرفتیم، اما اکنون بدهی خاصی نداریم و این امر نشان‌دهنده برنامه‌ریزی خوب توسط نیرو‌های جوان است.

سیدعلی‌محمد میرمحمدی مُیبدی با اشاره به برگزاری نمایشگاه‌هایی از دستاورد‌های فناورانه و دانش بنیان در دانشگاه صنعتی اصفهان در ۲ سال گذشته افزود: برپایی این نمایشگاه‌ها سبب امیدآفرینی در دانشجویان شد.

وی با اشاره به عقد قرارداد‌های پژوهشی جدید در دانشگاه صنعتی اصفهان، از دولت خواست تا نگاه ویژه‌ای به استادان جوان بویژه در زمینه حقوق آن‌ها داشته باشد.
جمعی از رییسان و استادان دانشگاه‌ها و مدیران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در اصفهان در این نشست، پیشنهاد‌ها و انتقاد‌های را خود در باره مسائل مختلف کشور مطرح کردند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.