نامزدها در تبلیغات انتخاباتی، قانون را رعایت کنند

رئیس هیئت بررسی تبلیغات انتخابات استان زنجان گفت: امکانات مناسبی برای بهره برداری تبلیغاتی کاندیداها فراهم شده و نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی در تبلیغات انتخاباتی، قانون را رعایت کنند.

ابوالفضل رفیعی روز سه شنبه در جلسه هیات بررسی تبلیغات انتخابات استان زنجان با بیان اینکه استفاده از امکانات دستگاه‌های دولتی و عمومی برای تبلیغات انتخاباتی نامزدها امکانپذیر است، گفت: هیأت بررسی تبلیغات استان، بیش از ۵۰ مورد از فهرست امکانات دولتی را بر اساس قانون مشخص کرده و برای استفاده تبلیغاتی نامزدها مبتنی بر اصل برابری فرصت تبلیغاتی و عدالت انتخاباتی در اختیار نامزدها گذاشته است.

رفیعی با بیان اینکه در مواد ۷۰ تا ۸۵ قانون جدید انتخابات مجلس شورای اسلامی به مباحث تبلیغاتی و ضوابط آن و نیز جرائم تبلیغاتی و انتخاباتی اشاره شده، به نامزدهای نمایندگی مجلس توصیه کرد: حتما این مواد را مطالعه و هواداران نیز توجیه شوند چرا که مسئولیت اقدامات هواداران نیز متوجه شخص نامزد است.

وی همچنین گفت: کاندیداهای مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی صرفا مجاز به چاپ و نصب اقلام تبلیغاتی حداکثر در ابعاد ۱۰۰ در ۷۰ هستند و تصاویر بزرگتر صرفا در محل ستادهای اصلی و فرعی نامزدها مجاز است.

رئیس ستاد انتخابات استان زنجان ضمن تاکید بر رعایت قانون و دستورالعمل تبلیغات انتخاباتی توسط نامزدها از آنها خواست: از نصب داربست و بنرهای بزرگ در سایر نقاط شهرها و روستاها خودداری کنند زیرا این اقدام تخلف بوده و فرمانداری‌ها موظف به جمع آوری اقلام و آثار تبلیغاتی غیر مجاز هستند.

رفیعی با اشاره به ظرفیت‌های مختلف در این دوره از انتخابات برای تمامی کاندیداهای مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی، گفت: برنامه های تلویزیونی از جمله پخش فیلمهای تبلیغاتی نامزدها و نیز پخش مناظرات، کمک شایانی به شناخت مردم از سوابق، برنامه ها و توانمندی‌های کاندیداها خواهد کرد ضمن اینکه امکانات دولتی مانند سالن های همایش و ورزشی شهرها و روستاها برای استفاده در برنامه های تبلیغاتی کاندیداها و هوادارانشان تعیین و اعلام شده و شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نیز محلهایی را برای نصب آثار و اقلام تبلیغاتی کاندیداها فراهم کرده اند.

وی با بیان اینکه رعایت قانون برای نامزدها قوت گرفته است، گفت: نامزدهای متخلف که این موضوع را در نظر نگیرند و خلاف مواد قانونی عمل کنند، باید منتظر برخوردهای قانونی باشند.

رئیس هیات بررسی تبلیغات انتخابات استان زنجان گفت: مشارکت مردم مهمترین اصل در انتخابات است و زیرساخت‌ها برای مشارکت حداکثری در انتخابات ایجاد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.