ایجاد تحول بزرگ در غرب مازندران با تصفیه خانه فاضلاب نوشهر و چالوس

تصفیه خانه فاضلاب نوشهر و چالوس علاوه برایجاد تحول بزرگ در آینده منطقه، با توجه به محدودیت آبی در بخش کشاورزی، پساب آن می‌تواند کمک خوبی در این بخش باشد.

سیدمحمود حسینی پور استاندار مازندران در بازدید از ارتقای مدول اول و عملیات اجرایی مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب نوشهر و چالوس، گفت: این پروژه علاوه برایجاد تحول بزرگ در آینده منطقه، با توجه به محدودیت آبی در بخش کشاورزی، پساب آن می‌تواند کمک خوبی در این بخش باشد.

او با اشاره به فعالیت تصفیه خانه فاضلاب نوشهر و چالوس و سرعت قابل قبول عملیات اجرایی مدول دوم آن، افزود: انتظار می‌رود این طرح به عنوان یکی از پروژه‌های مهم زیرساختی در منطقه، سال آینده افتتاح شود.

حسینی پور با بیان اینکه با بهره برداری از این طرح علاوه بر مردم نوشهر و چالوس، ساکنان روستا‌های اطراف نیز تحت پوشش قرار می‌گیرند، گفت: طی چند سال اخیر شاهد تحولات بزرگی در شبکه آب و فاضلاب استان هستیم.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه پروژه تصفیه خانه فاضلاب نوشهر و چالوس یکی از پروژه‌های پیشنهادی دور دوم سفر ریاست جمهوری به استان است، افزود: به همین منظور برای اتمام این طرح اعتبارات آن را نیز افزایش می‌دهیم.

حسینی پور گفت: احداث تصفیه خانه فاضلاب کار ارزشمندی است که باید در تمامی شهر‌های فاقد شبکه فاضلاب اجرایی شود.

او افزود: با توجه به توسعه مناطق غرب استان و گردشگرپذیر بودن آن، باید پروژه‌های عمرانی این مناطق به گونه‌ای باشد که نیاز ۲۵ سال آینده را برآورده سازد.

مدیرعامل آب و فاضلاب مازندران نیز در سخنانی، با اشاره به اجرای مدول دوم و ارتقای مدول اول تصفیه خانه فاضلاب نوشهر و چالوس، گفت: با ارتقای مدول اول، ظرفیت تصفیه خانه از ۱۰ هزار به ۱۲ هزار متر مکعب در شبانه روز افزایش می‌یابد.

بهزاد برارزاده ادامه داد: مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب این شهر‌ها با پیشرفت خوبی در حال اجراست به طوری که ۶۰ درصد تجهیزات آن خریداری شده و از اول فروردین ۱۴۰۳ پیمانکار موظف به نصب تجهیزات است و تا سال آینده افتتاح خواهد شد.

او اعتبار این طرح را ۳۰۰ میلیارد تومان دانست و افزود: برای اجرای شبکه و ارتقای آن و نیز افزایش سرعت کار و اتمام به موقع پروژه، به اعتبارات جدید نیاز داریم به همین منظور از ماده ۵۶ برای اجرای طرح فاضلاب در این شهرها، ۱۰۰ میلیارد تومان وام از بانک صادرات دریافت کردیم

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار