دژکام:

وحدت نیرو‌های انقلابی عزت و عظمت ایران اسلامی را در پی دارد

امام جمعه شیراز در اجتماع کاندیدا‌های انتخابات مجلس، گفت: وحدت همه نیرو‌های انقلابی برای عزت و عظمت کشورمان و پیشرفت و تعالی استان و شهرمان است.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام در اجتماع کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه شیراز و زرقان ضمن تبریک ایام مبارک ماه شعبان و میلاد جوان برومند حضرت ابی‌عبدالله‌الحسین وجود مقدس حضرت علی‌اکبر علیه السلام، گفت: جلسه حاضر پیرامون وحدت همه نیرو‌های انقلابی برای عزت و عظمت کشورمان و پیشرفت و تعالی استان و شهرمان برگزار شده و از این حیث از برگزارکنندگان تقدیر و تشکر می‌کنم. 

امام جمعه شیراز با اشاره به سخنرانی رهبر معظم انقلاب در ۲۹ بهمن ماه گفت: نخستین مسئله‌ای که رهبر معظم انقلاب مطرح کردند، وحدت بود که بایستی سرلوحه کار همه کسانی که فعالیت انتخاباتی می‌کنند، باشد؛ این نکته بسیار مهمی است که باید مدنظر همه کسانی که در انتخابات شرکت کردند، باشد نباید پایان انتخابات خدای نکرده شروع رنجش از این و آن باشد. وحدت را از همه‌چیز مهم‌تر بدانیم. 

او با بیان اینکه مسلماً برای حفظ این وحدت به اخلاق نیاز داریم، افزود: توصیه دیگر مقام معظم رهبری اخلاق و رعایت اخلاق بوده است. بزرگواران خانم‌ها و آقایان مطمئن باشید که مراعات اخلاق چیزی از رای کسی نمی‌کاهد، بلکه رأی‌اش را آبرومندانه و شرافتمندانه می‌کند، می‌شود رقابت کرد و درعین‌حال اخلاق را مراعات کرد. 

نماینده ولی فقیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه هیچ لیستی منتسب به امام جمعه شهر وجود ندارد در حالی که به همه لیست‌ها احترام می‌گذارم، افزود: بنا نیست کسی که می‌خواهد نقش پدری ایفا کند به گونه‌ای موضع بگیرد که بگویند این بابا نشد، این نقش را رهبر معظم از ائمه جمعه خواسته است، فرموده پدر باشید، به‌خاطر همین این موضع را این بار هم تکرار کردم. 

دژکام با بیان اینکه دلم می‌خواهد این جلسه لبیک به خواسته‌های رهبر معظم باشدکه وقتی رهبر عزیزمان ببیند بگوید احسنت آن چه ما خواستیم جوابش در شیراز آمد، عنوان کرد: یکی دیگر از نکاتی که رهبر معظم فرمودند این بود که در مورد نظام سیاه‌نمایی نشود. 

او با بیان اینکه پیچ تاریخی که رهبر معظم فرمودند حرکت به سمت ارزش‌های الهی و دینی است که مردم ایران انجام داده است، تصریح کرد: هر چند در یک جا‌هایی نیز کاستی‌هایی بوده و به اهدافی نیز آنطور که باید نرسیده‌ایم. منصفانه حاضریم بنشینیم بگویم در کجا موفق بودیم و کجا ضعف وجود داشته، اما بی‌انصافی نکنیم که بگوییم هیچ کاری نشده است. 

امام جمعه شیراز با بیان اینکه با این وجود از جهت معنوی و مادی کار‌های بزرگی انجام شده است، گفت: آن کار‌هایی را که شده است به یاد بیاوریم و بگوییم مردم در این جهت موفقیت بوده اند، چون این مردم‌سالاری دینی است آن جا‌هایی که ناتوان یا ناموفق بودیم آن را هم لیست کنیم. 

او با بیان اینکه نکته پایانی که رهبر معظم فرمودند این بوده که وعده‌های غیرواقعی و عملی نشدنی نباید داد، افزود: کسانی که تجربه کار عملی و میدانی ندارند ممکن است بسیاری از آرمان‌ها را با اهداف قابل دسترسی اشتباه کنند، اما ما بیشتر مطالعه کنیم مشورت بگیریم یک چیزی نگوییم که بعد از ۴ سال مردم بگویند نکردید. 

امام جمعه شیراز با بیان اینکه برای کار‌های شدنی قول عمل بدهید هرچند همان نیز نیاز به تایید جمعی نمایندگان دارد، بیان کرد: ممکن است یک نفر نظری داشته باشد که مابقی نمایندگان با آن مخالف باشند بنابراین بگوید من تلاش خودم را می‌کنم و بعد لیستی را بدهد و بگوید من این اقداماتی را که می‌توانستم انجام داده‌ام. 

نماینده ولی فقیه در مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: حضور قوی و مشارکت بسیار بسیار خوبی را خواهیم داشت و یک گام به سوی ایران قوی که خار چشم همه دشمنان ایران و اسلام باشد با این انتخابات برخواهیم داشت.

در این نشست بیش از ۲۵۰ نفر از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شیراز و زرقان حضور داشتند که با لبیک به منویات مقام معظم رهبری، وحدت و حضور پرشور اقشار مختلف مردم در ۱۱ اسفند بر سر صندوق‌های رای را نوید دادند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.