استاندار کردستان:

طرح انتقال آب قوچم سال آینده بهره برداری می شود

زارعی کوشا با بیان اینکه طرح انتقال آب از سد قوچم به شهرستان دهگلان بیش از ۸۳ درصد پیشرفت دارد، گفت: امیدواریم این طرح در نیمه اول سال آینده به اتمام برسد.

اسماعیل زارعی کوشا استاندار کردستان امروز در جمع مردم روستای قروچای شهرستان دهگلان اظهار کرد: دهگلان قطب تولیدات کشاورزی است؛ بنابر این طرح آبی کردن اراضی کشاورزی پایاب سد‌های سورال و سنگ سیاه نیز به همین منظور در دست اجراست.

زارعی کوشا با بیان اینکه طرح انتقال آب قوچم به سرعت در دست اجراست، اضافه کرد: سد ژاوه حدود ۱۶ سال عمر دارد، ولی به دلایل زیست محیطی امکان بهره برداری از آن وجود نداشت، ۵۰ درصد مشکل زیست محیطی این سد در سفر اول رئیس جمهور به استان برطرف شد و امیدواریم تا پایان تابستان آینده، آماده افتتاح در سفر چهارم رییس جمهور باشد.

وی یادآور شد: برنامه‌ریزی شده تا یک بندر خشک در کنار آن خط راه آهن در دهگلان راه‌اندازی شود که این اقدام فرصت مناسب اقتصادی برای تشویق سرمایه‌گذاران است برای سرمایه گذاری در این منطقه است.

استاندار کردستان ادامه داد: آسفالت معابر روستای قروچای به خط پایان رسید و بقیه مطالبات شهروندان این منطقه نیز با جدیت در دست پیگیری است.

وی در خصوص پیگیری برای ایجاد یک بخش در شهرستان دهگلان به مرکزیت قروچای قول مساعد داد و افزود: ۱۷۲ روستای استان در ۲ سال اخیر مهاجرت معکوس داشته اند که اتفاق ویژه‌ای است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.