پخش مناظر‌های انتخاباتی در سه نوبت از کانال‌های شبکه دنا

براساس اطلاعیه ستاد انتخابات صدا و سیما، مناظره‌های نامزد‌های انتخابات امروز از کانال‌های انتخاباتی در سه نوبت پخش می‌شود.

مدیرکل صدا و سیمای استان گفت: فضای انتخاباتی از امروز سوم اسفندماه به صورت رسمی آغاز می‌شود و هر روز از ساعت ۹ تا ۱۱ برای هر سه کانال انتخاباتی پخش رسمی را خواهیم داشت.

رئوف با بیان اینکه بینندگان می‌توانند بازپخش مناظره‌ها را هر روز از ساعت ۱۵ تا ۱۷ آن روز و ساعت ۲۰ تا لغایت ۲۲ مشاهده کنند ادامه داد: شیوه‌ی تبلیغات در همه نظام‌های انتخاباتی براساس قانون انتخابات متفاوت بوده است.

امیر رئوف با بیان اینکه صدا و سیما از بستر خود برای تبلیغات استفاده کرده و فرصت‌هایی را به شکل برابر در اختیار کاندیداها قرار داده است افزود: صدا و سیما در این موضوع پیش‌دستانه عمل کرد و عبا وجود اینکه می‌توانست در کف انتظارات قانون‌گذار عمل کند یک طرح نو راه انداخت و حدود ۲۰۰ کانال تلویزیونی برای دویست حوزه‌ی انتخابیه کشور تاسیس کرد که سهم استان کهگیلویه و بویراحمد متناسب با سه حوزه‌ی انتخابیه ۳ کانال تلویزیونی بود. 

وی اضافه کرد: کانال‌های انتخاباتی از ۲۴ دی‌ماه در استان کهگیلویه و بویراحمد راه‌اندازی شد و فعالیت خود را حول محور مشارکت آغاز کرد. 

رئوف بیان کرد: برنامه‌های تبلیغاتی کاندیدا از امروز سوم اسفندماه متناسب با مباحث قانونی حول محور تبلیغات ۲۰ دقیقه‌ای رسماً پخش می‌شود.

مدیر کل صدا و سیمای استان گفت: سامانه‌ی تبلیغات سازمان صدا و سیما که از طریق اطلاع‌رسانی خدمت همه‌ی داوطلبان اعلام شده بود به صورت رایگان در اختیار داوطلبان قرار گرفت و تعدادی سوالات به صورت اختیاری بارگذاری شد که افراد سوالات را انتخاب کرده و مواضع خودشان را اعلام و تدوین کردند. 


وی در خصوص شیوه تولید مناظره ها هم ادامه داد: باید مکانی برای مناظره کاندیداها محیا می‌شد تا بتوانند نظرات خودشان را ارائه دهند و همدیگر را نقد کنند، چالش در مناظره داشته باشیم تا تبادل افکار و اندیشه‌ها صورت گیرد.


امیر رئوف گفت: بر اساس برنامه‌ریزی که صورت گرفت و بر اساس فرصت زمانی که در طول این هفت روز تبلیغات انتخاباتی قانون‌گذار در اختیار صدا و سیما قرار داده است، حدود هفت مناظره به صورت روزانه برای ۳ کانال تلویزیونی پیش‌بینی شده استو هر مناظره انتخاباتی به صورت هفت روز در کانال‌های تلویزیونی و انتخاباتی پخش می‌شود.


رئوف گفت: حدود ۲۱ مناظره در استودیوی صدا و سیما ضبط شده که سهم هر حوزه‌ی انتخابیه هفت مناظره است.


وی مدت زمان برای هر مناظره حدود ۱۲۰ تا ۱۷۰ دقیقه عنوان کرد و افزود: بیش از هزار و 100 دقیقه مناظره برای برخی از حوزه‌های انتخابیه تولید شده که در طول ایام هفته پخش خواهد شد.


مدیر کل صدا و سیمای استان ادامه داد: حدود ۸۵۰ دقیقه مناظره انتخاباتی تولید شد که کاندیدای توانمند در برخی از حوزه‌های انتخابیه حضور پیدا کردند، به‌ویژه افراد شاخص حوزه‌های بویراحمد، دنا و مارگون که در دوره‌های مختلف به‌عنوان کاندیداها فعالیت داشتند نیز در این مناظره‌ها حضور بهم رساندند.


رئوف اضافه کرد: برنامه‌ها و مناظرات با حضور این کاندیدا و نماینده هیئت نظارت و هیئت اجرائی ضبط شدو در فضای مناظره ضمن حرمت و اخلاق‌مداری به‌شدت داغ بود و برخی از سوالاتی که در افکار عمومی وجود داشت مطرح شد که افراد در آن فرصت‌ همدیگر را نقد کردند و این امکان کاملاً به شکل عادلانه فراهم شد.


وی افزود: سئوالات مشترک در هر مناظره مطرح شد و افراد به این سئوالات پاسخ دادند، همچنین در مرحله دوم یک مدت زمان در اختیار کاندیداها قرار داده می‌شد که می‌توانستند دیدگاه‌های همدیگر را نقد کنند و مرحله پایانی هم جمع‌بندی بود تا کاندید مطالب ناتمام را مطرح و از فرصت جمع‌بندی در راستای تکمیل دیدگاه‌های خودشان استفاده کنند.


مدیرکل صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد انتخابات را رجوع به آرای عمومی دانست و گفت: پیوند وسیعی از طریق حاکمیت با مردم بر اساس آن نگاه اول در انقلاب وجود داشته که در این چهل و پنج سال کاملاَ به منصه ظهور رسیده است و مردم خودشان در سرنوشت خودشان حق تصمیم‌گیری دارند.


رئوف تصریح کرد: در برخی از دوره‌های انتخاباتی شایعه و القا می‌کردند که هرکسی را بخواهند به‌عنوان منتخب معرفی می‌کنند؛ اما این درست نیست در واقع میزان رأی مبناست؛ در فرمایشات امامین انقلاب هم روی این مسئله تاکید شده که «میزان رای ملت است» مقام معظم رهبری هم بارها فرمودند که «رأی مردم حق الناس است»


مدیرکل صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: حدود ۷۰ نفر در حوزه‌های سیما، فنی، پشتیبانی و فضای مجازی برای ضبط این مناظرات وقت گذاشتند. 


وی افزود: وضعیت ایجاد ۲۰۰ کانال تلویزیونی در یک مقطع زمانی محدود از نظر فنی پیچیدگی‌های خاص دارد.


رئوف گفت: سازمان صدا و سیما تا قبل از راه‌اندازی کانال‌های انتخاباتی حدود ۱۵۰ شبکه رادیویی و تلویزیونی را تحت مدیریت داشت؛ که در یک ماه گذشته حدود ۲۰۰ کانال تلویزیونی به آن اضافه شد.


مدیر کل صدا و سیمای استان افزود: راه‌اندازی و سیگنال‌رسانی زمینی و به واسطه منطقه کوهستانی بسیار پیچیده و سخت بود اما تلاش کردیم تا بتوانیم تصاویر کاندیدای انتخاباتی را برای ۸۰ درصد جمعیت حوزه‌های انتخابیه استان کهگیلویه و بویراحمد مخابره کنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.