سفیدپوشی مناطق شمالی/ نکات ایمنی در حین رانندگی رعایت شود

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: کاهش سطح دید و لغزندگی معابر باعث کاهش سرعت، افزایش ترافیک و تصادف می‌شود.

سرهنگ فیروز کشیر معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: با توجه به بارش نزولات آسمانی به رانندگان توصیه می‌شود در این شرایط به هیچ عنوان از موتورسیکلت برای تردد‌ها استفاده نکنند. 

 وی ادامه داد: چند نکته اساسی به رانندگان وسایل نقلیه توصیه می‌شود که با بکارگیری آن‌ها می‌توان از میزان تصادفات تا حدود زیادی کاست.

کشیر گفت: تردد موتورسیکلت سواران برابر ماده ۱۶۹ آیین نامه راهور در سطح معابر لغزنده و حین بارندگی ممنوع است؛ لذا به موتورسواران عزیز توصیه می‌شود از تردد و حرکت در معابر به ویژه هنگام بارندگی به جهت ایمنی و حفظ جان خود پرهیز نمایند.

سرهنگ کشیر بیان کرد: موتورسیکلت دو چرخ دارد و به واسطه همین نسبت به دیگر وسایل نقلیه آسیب پذیر‌تر است و دلیل توصیه به عدم تردد و عدم حرکت در معابر و روز‌های بارانی به این عزیزان نیز همین نکته می‌باشد.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: رانندگان خودرو‌ها به چند توصیه مهم توجه داشته باشند؛ اینکه تیغه‌های برف پاک کن را تمیز و سالم نگه دارید چرا که این کار در روز‌های بارانی خود را نشان می‌دهد و اگر این برف پاک کن نتواند شیشه مقابل شما را به خوبی پاک و تمیز نماید شما در رانندگی و دید مقابل خود قطعا دچار مشکل خواهید شد.

سرهنگ کشیر گفت: نکته مهم رانندگی در آب و هوای برفی این است که رانندگان با توجه کامل به مقابل و اطراف برانند، سرعت مجاز و مطمئنه را رعایت نموده و در نظر داشته باشند با توجه به کاهش میدان دید راننده، رانندگی در این آب و هوا نیازمند دقت بیشتری است.  

سرهنگ کشیرادامه داد: قبل از حرکت حتما مخزن شیشه شوی و باک بنزین خودرو را پر کرده و از سالم بودن آن مطمئن شده و همواره از سالم بودن سیستم بخاری خودرو در این فصل مطمئن شوید و قبل از حرکت نسبت به بازدید موارد ذکر شده اقدام نمایید.

او گفت: رانندگان همچنین از سرعت و سبقت در معابر لغزنده حین بارش نزولات آسمانی پرهیز نموده و با سرعت مطمئنه و حتی کمتر از آن تردد نمایند.

سرهنگ کشیر بیان کرد: بارش احتمال برخورد و تصادفات خودرو‌ها را به‌علت لغزنده بودن سطح راه و معابر چندین برابر می‌کند. به همین دلیل است که رانندگی در این شرایط سعه صدر بیشتری از رانندگان را می‌طلبد و با توجه به لغزنده بودن معابر رانندگان می‌بایست فاصله طولی بیشتری را با خودروی مقابل رعایت نمایند تا امکان تصادف را به حداقل ممکن برسانند تا اگر اتفاقی افتاد بتوانند خودروی خود را کنترل کرده و از تصادف با خودروی جلویی اجتناب ورزند.

او  مجدد به رانندگان توصیه کرد که در روز‌های بارانی و برفی حتما با سرعت مطمئنه حرکت و فاصله طولی را با خودروی مقابل بیش از پیش رعایت کرده و از عجله و شتاب در رانندگی خودداری کنند.

برچسب ها: بارش برف ، پلیس راهور
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار