عمل ۹ ساعته در شاهین‌دژ/ ۴۶ کیلوگرم محتوای روده از بدن بیمار خارج شد

۴۶ کیلوگرم محتوای ناشی از انسداد روده بزرگ مرد ۵۵ ساله با تلاش ۹ ساعته پزشکان در بیمارستان شهید راثی شاهین‌دژ با موفقیت خارج شد.

اسماعیل فرحناک مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ از عمل جراحی رفع انسداد روده بزرگ در اتاق عمل بیمارستان این شهرستان خبر داد و گفت: بیمار طی یک هفته قبل با علائم شکم درد، مشکل تنفسی و بزرگی شکم مراجعه و بعد از معاینات بالینی بلافاصله بیمار راهی اتاق عمل شد.

وی بیان کرد: پس از جراحی شکم شاهد تراکم مدفوع سفت در کل کادر روده بزرگ به میزان حدود ۴۶ کیلوگرمی که فشار شدیدی به قفسه سینه وارد کرده بود، شدیم که با همکاری تیم پزشکی اتاق عمل از ساعت هشت و نیم شب شروع و در ساعت چهار و نیم صبح عمل با موفقیت به اتمام رسید.

وی افزود: این عمل جراحی که یکی از نادرترین اعمال جراحی بوده که باید در مراکز بسیار مجهز انجام می‌گرفت، خوشبختانه با تلاش کادر درمانی به صورت موفقیت آمیز انجام شد.

مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ اضافه کرد: عدم انجام عمل جراحی به موقع منجر به پاره شدن روده بزرگ و سپس عفونت گسترده شکمی شده و در نهایت منجر به مرگ بیمار می‌شد.

اعضای تیم جراحی این عمل دکتر رمضانی پزشک جراح عمومی و غنی زاده پزشکان مرد و خانم‌های دکتر حیدرزاده، آذین فر، قنبری نعمتی، عبدی و عباسپور بودند.

شاهین‌دژ با حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.