فلاحت‌زاده: فوتبال ساحلی می‌توانست قهرمان جام‌جهانی شود/ از نام حسینی و احمد‌زاده به راحتی گذشتند

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ساحلی درباره برد ایران برابر تیم بلاروس و کسب رتبه سومی در جام جهانی امارات توضیحاتی را بیان کرد.

فرشاد فلاحت زاده سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ساحلی درباره برد ایران برابر بلاروس و کسب رتبه سوم جام جهانی اظهار کرد: بازیکنان توان خود را گذاشتند، اما تجارب کادر فنی در همین اندازه بود. به نظرم باید کادر فنی تقویت شود و مدیر فنی بگذارند و بازیکنانی که در گذشته بودند و روزی از افتخارات فوتبال ساحلی بودند می‌توانند  به تیم ملی کمک کرده و تفکرات خود را پیاده کنند تا به امید خدا شرایط بهتری برای تیم ملی به وجود آورند.

او افزود: بازیکنان می‌توانستند از سد تیم برزیل عبور کنند و  قهرمان جام جهانی شوند، اما فوتبال ساحلی با همه فوتبال‌ها فرق می‌کند. من روزی به تاج گفتم و خندید و باورش نشد. گفتم که در فوتبال چمنی ما هیچ وقت به فینال راه پیدا نمی‌کنیم، اما فوتسال احتمال دارد به فینال صعود کند، چون شرایطش بهتر است. البته فوتبال ساحلی می‌تواند به قهرمانی جهان برسد. 

استقلال و پرسپولیس هم در فوتبال ساحلی تیمداری کنند 

فلاحت زاده گفت: تیم‌های پرسپولیس، استقلال و سایر تیم‌های لیگ برتری و لیگ دسته یکی موظف هستند که آکادمی تشکیل بدهند، چون‌ای اف سی دستور داده است. من به تاج گفتم که اکنون عضو‌ ای اف سی است مجوز تشکیل آکادمی را برای فوتبال ساحلی هم بگیرد. به نظرم اگر تیم‌های استقلال و پرسپولیس هم در فوتبال ساحلی تیم داشته باشند جذابیتش بیشتر است و جذب تماشاگر می‌شود، اما متاسفانه اجرا نشده است.

بحث پاداش ها باعث بهم ریختگی روحیه ملی پوشان شد 

فلاحت زاده درباره اینکه  پاداش جام جهانی فوتبال ساحلی در آیین نامه پاداش‌ها گنجانده نشده بود، گفت: قبل از بازی با برزیل عنوان کردند که پاداش‌هایی که رئیس جمهور برای تیم‌های دیگر هر سال پرداخت می‌کنند و سکه می‌دهند، فوتبال ساحلی جزو پاداش‌های ویژه نیست. به نظرم این موضوع را نباید قبل از بازی مهم مطرح می‌کردند و این باعث می‌شود  بازیکنان از لحاظ روحی و روانی بهم بریزند.

به سادگی از پیمان حسینی و احمد زاده عبور کردند 

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ساحلی تصریح کرد: کمیته فوتبال ساحلی  از بازیکنان بزرگی همانند  محمد احمد زاده و پیمان حسینی به سادگی از نام آن‌ها عبور کرد و آن‌ها سرمایه‌های مملکت هستند.  گل سوم برزیل روی اشتباه بهزاد پور به ثمر رسید و او باید زاویه‌ای که موافق بود، آنجا را می‌بست و دیگر زاویه دروازه را باز نگه می‌داشت، اما از همان زاویه گل سوم خوردیم و  برای کسب رتبه سوم یا  چهارم رفتیم. از نام  حسینی به عنوان  بهترین دروازه بان دنیا و احمد زاده  به عنوان نابغه فوتبال  ساحلی دنیا به راحتی می‌گذرند و چرا باید به این صورت باشد و دلیلش چه چیزی هست؟ مگر این‌ها سرمایه‌های ما نیستند. من به سختی این بازیکنان را پیدا کردم و عمرم را برای فوتبال ساحلی گذاشتم و  باوسواس این بازیکنان را از شهرستان‌ها پیدا کردم و آن‌ها را آوردم و سرمایه ملی شان کردم. این همه هزینه شده است تا  این بازیکنان، احمد زاده و حسینی شدند.

من فقط صحبت های فنی در کمیته فوتبال ساحلی می کنم 

او افزود: علی میرزا استوار عمرش را در فوتبال ساحلی گذاشته است و چرا نباید از تجربه او استفاده کنند؟   من عضو کمیته فنی فوتبال ساحلی هم هستم و ۷، ۸ رئیس هیئت‌های ورزشی استان‌ها  عضو کمیته فنی هستند که تاکنون در فوتبال ساحلی بازی نکردند و فقط تیمداری کردند. آن‌ها باید سختی‌های این رشته ورزشی را بدانند  و پاهایشان تاول زده باشد و متوجه شوند که چه ورزش سخت و طاقت فرسایی است. من فقط صحبت‌ها فنی در جلسات کمیته فنی می‌کنم و بقیه فنی نیستند.

فوت کوزه گری را اوکتاویو بهتر می دانست 

فلاحت زاده تصریح کرد: دلم شکسته است و من خیلی برای فوتبال ساحلی زحمت کشیدم و حقم این نیست و در انتخاب سرمربی باید نظر بدهم. من چه عضو کمیته فنی هستم که برای انتخاب سرمربی از من نظر نمی‌خواهند. در فوتبال ساحلی  تجربه لازم است، اما زمانی به این موضوع پی می‌بریم که دیگر دیر شده است. با تمام احترامی که برای کادر فنی قائل هستم می‌توانستند  به مراتب بهتر باشند. به هر حال فوت کوزه گری را اوکتاویو بهتر می‌دانست و انجام داد و بازیکنان ما نتوانستند و به قهرمانی دست یابند، اما حقشان بود. فوتبال ساحلی نسبت به فوتبال و فوتسال متفاوت‌تر است و گل‌های زیبایی هم به ثمر می‌رسد.

فوتبال ساحلی می تواند به راحتی نام ایران را در دنیا بر سر زبان بیاورد 

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ساحلی گفت: به هر حال به بازیکنان خسته نباشید می‌گویم. به نظرم باید اردو‌های خوبی برای تیم ملی در نظر بگیرند و هزینه برای این بازیکنان کنند، چون  حقشان است. به نظرم هر چه به فوتبال ساحلی برسند کم است. به نظرم راحت می‌توانیم نام ایران را برسر زبان‌ها در دنیا بیاوریم.

روسای هیئت های ورزشی به جای کمیته فنی باید در کمیته اقتصادی باشند 

او افزود: به نظرم روسای هیئت‌های ورزشی استان‌ها به جای حضور در کمیته فنی فوتبال ساحلی باید در کمیته اقتصادی قرار بگیرند و برای این ورزش سرمایه گذاری  کنند و پول بیاورند و فنی نمی‌توانند صحبت کنند. کاری کردند که نادری سرمربی تیم ملی که به امارات رفت از من خداحافظی نکرد. البته رحیمی دستیار سرمربی از من خداحافظی کرد و همه را از هم دور کردند.  من اولین سرمربی فوتبال ساحلی بودم و بنیان گذار این رشته ورزشی بودم، اما از محمد مایلی کهن که مربی ام در فوتبال بود زمانی که برای اولین بار به مسابقات می‌رفتم با او تماس گرفتم تا از تجربیاتش استفاده کنم. ما با دست خالی توانستیم رتبه سوم آسیا را کسب کنیم و ما علم فوتبال ساحلی را نمی‌دانستیم.

قرارداد ملی پوش فوتبال ساحلی  ۳۰۰ میلیون تومان است 

فلاحت زاده بیان کرد: هاشم پور شاگرد من بوده است به راحتی او را کنار گذاشتند و نادری را سرمربی کردند و من نباید بدانم چرا این اتفاق افتاد؟ اکنون هم شاید نادری را کنار بگذارند و فرد دیگری را بیاورند. افرادی در اطراف فوتبال ساحلی هستند که در حال گشت و گذار هستند و سفر می‌روند. به هر حال امیدوارم فوتبال ساحلی  به جایگاه واقعی خود برسد و قرارداد بازیکنان هم بالا برود و رقم‌های خوبی با آن‌ها ببندند. اگر یک بازیکن عضو تیم ملی فوتبال ساحلی باشد تازه  مبلغ ۲۰۰   الی ۳۰۰میلیون  تومان با او قرارداد می‌بندند. سالن سرپوشیده هم فوتبال ساحلی ندارد که در زمستان در آنجا بازیکنان تمرین کنند.

ماسه های سفید بای از کیش و هرمز بیاورند 

سرمربی اسبق فوتبال ساحلی درباره اینکه ماسه‌های فوتبال ساحلی هم با استاندارد‌های روز دنیا فاصله دارند، گفت:  باید ماسه  سفیداز کیش و هرمز بیاورید که  به خاطر اینکه هزینه اش زیاد است این کار را نمی‌کنند و همه این‌ها هزینه بردار است. ماسه شمال سیاه و سنگین هست، اما ماسه امارات سفید است. به هر حال باید مجوز خروج ماسه از کیش و هرمز را بگیرند و حداقل چند کامیون ماسه جابه جا کنند، اما این کار را نمی‌کنند، چون هزینه دارد. فقط قهرمانی می‌خواهند. من هم بروم و از کمیته فنی فوتبال ساحلی استعفا بدهم، چون این کمیته فنی به دردمان نمی‌خورد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
حامد حمیدیان
۱۵:۳۲ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
چرا ماسه از کیش بیاورند که نیاز به مجوز است؟
در شمال استان سیستان و بلوچستان ( زابل )بهتر از هر جایی ماسه مرغوب و سفید است. راحت هم می شود حمل و نقل کرد به هر جا....
آخرین اخبار