رایزنی‌های فشرده در آمریکا در خصوص بسته کمکی به اوکراین و اسرائیل

قرار است رئیس‌جمهور آمریکا با ۴ تن از نمایندگان کنگره در خصوص بسته کمکی به اوکراین و رژیم صهیونیستی که کنگره با آن مخالف است، دیدار کند.

به گفته یک مقام کاخ سفید، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا چهار عضو ارشد کنگره را روز سه شنبه در کاخ سفید گرد هم خواهد آورد تا قانونگذاران را برای تصویب بسته کمک اضطراری به اوکراین و رژیم صهیونیستی و همچنین جلوگیری از تعطیلی دولت در ماه آینده تحت فشار قرار دهد.

به گزارش آسوشیتدپرس، چهار عضو ارشد شامل مایک جانسون، رئیس مجلس نمایندگان، چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، حکیم جفریس، رهبر اقلیت مجلس نمایندگان و میچ مک‌کانل، رهبر اقلیت سنا هستند.

به گفته این مقام کاخ سفید که نامش فاش نشد، رئیس جمهور در این دیدار درباره فوریت تصویب بسته کمکی که از حمایت دو حزبی برخوردار است و همچنین قوانینی برای ادامه فعالیت دولت فدرال تا پایان سپتامبر صحبت خواهد کرد.

مجلس نمایندگان تحت رهبری جمهوری خواهان برای تصویب بسته امنیت ملی ۹۵ میلیارد دلاری که کمک به اوکراین، رژیم صهیونیستی و همچنین اقیانوس هند و اقیانوس آرام را تقویت می‌کند، تحت فشار است. این قانون در اوایل ماه جاری با ۷۰ رأی موافق در مقابل ۲۹ رأی مخالف سنا را تأیید کرد، اما جانسون در برابر ارائه لایحه کمک برای رأی گیری در مجلس مقاومت نشان داد.

 جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، یکشنبه در برنامه این هفته شبکه ABC گفت: رئیس مجلس جانسون، اگر این لایحه را به اجرا بگذارد، اکثریت دو حزبی قوی به نفع کمک به اوکراین خواهد بود. سالیوان تاکید کرد که اوکراینی‌ها برای دفع نیرو‌های روسی به سلاح و مهمات نیاز دارند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار